Pielęgnacja ogrodów i pielęgnacja trawnika

Trawnik to bardzo ważny element każdego ogrodu. W końcu każdy ma trawę na swojej posesji. Zajmuje ona największą powierzchnię, a kwiaty i drzewka przy niej zajmują ledwie skrawek terenu.

Pielęgnacja ogrodów w Łodzi musi być kompleksowa

pielęgnacja ogrodów Dlatego też należy dbać szczególnie o nasz trawnik, bo to pierwsze co się rzuca w oczy, jeśli patrzymy na jakiś ogród. Jednak jak powinnyśmy to robić? Jak powinna wygląda pielęgnacja ogrodów łódź uwzględniająca trawnik? Na pewno trzeba trawę kosić regularnie. Powinno to się odbywać wcześnie rano lub wieczorem, kiedy na trawę nie świeci jeszcze słonce i nie jest ona wysuszana. Nie może być także mokra, na przykład po deszczu, ponieważ wtedy źdźbła trawy będą się rwały, a nie równo ścinały. Bardzo ważne jest również nawadnianie ogrodów. Trawa powinna być podlewana przynajmniej raz dziennie, w okresie dużych upałów i wysokich temperatur najlepiej żeby było to dwa razy dziennie. wtedy na trawa będzie dostatecznie nawodniona. Jeśli pojawiły się na naszym trawniku jakieś nieestetyczne przerwy, na przykład poprzez usunięcie kopców kreta do należy w ich miejsce dosiać nową trawę. Najlepiej by był to ten sam rodzaj trawy co reszta trawnika, wtedy jej kolor nie będzie się odcinał. Do tego takie miejsca trzeba szczególnie intensywnie podlewać, bo inaczej taka trawa nam nie wzejdzie.

Jeśli nasze ogrody i trawniki wyglądają szczególnie nieatrakcyjnie, a my nie wiemy co z nimi robić, to zawsze możemy zadzwonić po usługi ogrodnicze. Na pewno specjaliści nam doradzą w każdej dziedzinie związanej z ogrodem.