Pewna pożyczka bez bik

Dla części ludzi, którzy posiadają stałe dochody, łatwo jest otrzymać kredyt, ale ciężko go spłacić. W każdym banku, żeby dostać dodatkowe środki finansowe, musimy posiadać zdolność kredytową, którą banki ustalają według wewnętrznej procedury.

Kto może się ubiegać o pożyczkę?

szybkie pożyczki bez bikŻeby otrzymać kredyt, lub pożyczkę, trzeba mieć jakiś stały dochód. Może to być wynagrodzenie ze stosunku pracy, emerytura, renta, czy nawet stypendium. W większości przypadków klienci banków są sprawdzani pod względem wiarygodności i tego, czy będą w stanie spłacić zaciągniętą pożyczkę. Jednak czasem nawet kiedy posiadamy zdolność, to nie dostajemy pieniędzy, ponieważ widniejemy w systemie Biurowej Informacji Kredytowej. Jest to internetowy rejestr, w którym znajdują się wszyscy dłużnicy, którzy nie spłacali zadłużeń, wpłacali raty z opóźnienie, lub mają zaległości w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym. Szybkie pożyczki bez BIK udzielają jedynie instytucje pozabankowe, które nie korzystają z tego rejestru. Mają za to swoje wewnętrzne mechanizmy kontrolujące przyszłych kredytobiorców i pożyczkobiorców. Cechą charakterystyczną takich instytucji jest fakt, że nie udzielają one kredytów hipotecznych, a jedynie krótkoterminowe pożyczki, które trzeba spłacić maksymalnie w ciągu pięciu – dziesięciu lat. Ponadto pożyczki mają określoną wysokość i bywa, że przy podpisaniu umowy musimy zadeklarować na co są nam potrzebne pieniądze. O pożyczkę bez BIK-u może się ubiegać każdy z nas, kto przedłoży zaświadczenie o dochodach.

W pożyczkach, jak i kredytach, bardzo ważne jest terminowe spłacanie rat, ponieważ nawet za niewielkie spóźnienie w spłacie raty, możemy zostać zgłoszeni do Biurowej Informacji Kredytowej jako nierzetelni klienci. Zgłoszenie ulega wykasowaniu, kiedy uregulujemy zaległości.