Opłacalna inwestycja w condohotel

Nie od dziś wiadomo, że inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najlepszych rozwiązań. Co prawda są to inwestycje długoterminowe, ale mogące przynieść naprawdę spore zyski, choć oczywiście na to wpływa wiele czynników.

Na czym polega inwestowanie w condohotel?

inwestycja w condohotelCoraz więcej osób jest zainteresowanych inwestowaniem w nieruchomości mieszkalne, ponieważ przy dobrym zarządzaniu, można mieć z nich stały dochód. Tego typu działania są głównie kierowane do osób z określoną sumą gotówki, gdyż zakup mieszkania pod inwestycję na kredyt, nie zawsze jest opłacalne. Od kilku lat cieszy się dużą popularnością inwestycja w condohotel, który stanowi budynek będący połączeniem lokali mieszkalnych i hotelu. Najczęściej mieszczą się w nim mieszkania o wysokim standardzie lub apartamenty cztero i pięciogwiazdkowe. Można je kupić w ramach odpowiedniej umowy, w której klient ma zagwarantowany określony zys na poziomie sześciu – siedmiu procent w ciągu roku. Wynika on z faktu, że apartament jest zarządzany przez właściwy organ, który zapewnia ciągłość w jego wynajmowaniu, z którego płyną zyski. Condohotele najczęściej zlokalizowane są w atrakcyjnych miejscach blisko centrum, atrakcji turystycznych czy obiektów konferencyjnych. Zakup lokalu w takim obiekcie jest znacznie droższy niż standardowego mieszkania, ale wiąże się to z określonymi zyskami, które są gwarantowane na przestrzeni lat. Najtańszy apartament może kosztować około trzysta tysięcy złotych, a mikroapartamenty około sto tysięcy złotych.

Takie inwestycje na pewno się są przeznaczone dla osób z niewielką gotówką czy presją czasu, ponieważ są one drogie i długofalowe. Jednak cierpliwość inwestorów jest odpowiednio wynagradzana, dlatego też tak wiele osób się na nią decyduje i uwzględnia ryzyko.