Odpowiednio dopasowana terapia

Coraz więcej osób odczuwa potrzebę skorzystania z terapii psychologicznej, by umożliwić sobie przepracowanie różnego rodzaju problemów. Ze względu na zapotrzebowanie, jakie jest zgłaszane przez klientów, na polskim rynku znajdziemy coraz więcej propozycji terapii, które mają na celu poprawę naszego zdrowia psychicznego i samopoczucia. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się terapie, które koncentrują się na rozwiązaniach.

Rozwiązywanie problemów na terapii

terapia skoncentrowana na rozwiązaniachKiedy mamy poczucie, że mamy problemy, w których rozwiązaniu może nam pomóc terapia, a jednocześnie obawiamy się tego, że w jej czasie będą dawane nam wskazówki, a pytania będą drążyły naszą przeszłość, na pewno powinniśmy sprawdzić, czym jest terapia skoncentrowana na rozwiązaniach. Popularna TSR skupia się na wydarzeniach, które mają miejsce tu i teraz, a terapeuta nie wchodzi w rolę eksperta, nie doradza nam więc, ale skupia się na naszych emocjach i pomaga nam je nazywać, zrozumieć. Dzięki temu zdecydowanie efektywniej możemy poradzić sobie z naszymi problemami, znaleźć ich odpowiednie rozwiązanie, przepracowując je w taki sposób, by mieć pewność, że to my rozwiązaliśmy daną kwestię, za co za tym idzie, bierzemy odpowiedzialność za wdrażane rozwiązania. Terapeuta pomaga nam tylko wydobyć z nas potencjał, jaki w nas drzemie, a to my wykorzystujemy nasze umiejętności i zasoby, by rozwiązać dany problem i poradzić sobie z sytuacją.

Zainteresowanie terapią skoncentrowaną na rozwiązaniach jest coraz większe, więc bez większego kłopotu możemy znaleźć w dużych miastach kilku specjalistów, którzy mogą przeprowadzić w sposób profesjonalny sesje odpowiadające na nasze potrzeby. Warto sprawdzić ich dostępność korzystając, np. z wyszukiwarki internetowej i wpisując odpowiednią frazę.