O czym warto pamiętać zatrudniając pracowników czyli buty robocze

Nie każdy z nas ma lub będzie miał własną firmę. Jednak, jeżeli zdecydujemy się na ten krok, będzie czekał nas szereg rożnych i skomplikowanych działań urzędowych. Skupmy się na tych firmach, które posiadają własnych pracowników. O czym pracodawcy muszą więc pamiętać?

Buty robocze muszą być wygodne

buty roboczeMiędzy innymi o przepisach dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Każdy pracownik musi przejść szereg szkoleń i dodatkowo otrzymać odzież roboczą. Obowiązkiem pracodawcy jest to, żeby była udostępniona odzież ochronna. Oczywiście odzież ta będzie różnić się w zależności od tego, z jakim zawodem będziemy mieć do czynienia. Odzież gastronomiczna będzie przeznaczona dla kucharzy, którzy są narażeni na działanie szkodliwych czynników termicznych. Również lekarze muszą mieć zapewnioną odpowiednie ubranie. Odzież medyczna rożni się w zależności od charakteru pracy. Inna będą mieli recepcjoniści, inną dentyści i inną jeszcze chirurdzy. Obuwie medyczne jest jednym z najważniejszych elementów, jakie musi zapewnić pracodawca. Zazwyczaj są to klapki lub trzewiki. Jednakże każdy lekarz może we własnym zakresie kupić sobie własne obuwie, które będzie dla niego jak najbardziej wygodne. Ubranie robocze, którą noszą pracownicy fizyczni powinno chronić ich przed zagrożeniami chemicznymi i mechanicznymi. To właśnie na budowach i w zakładach przemysłowych jest najwięcej wypadków w pracy. Odpowiednie buty robocze zapewnią wygodę i bezpieczeństwo. Podobnie działa odzież antyelektrostatyczna, którą można kupić w każdym sklepie z ubraniami BHP. Są to przykłady ubrań, jakie pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom. Nie wymieniono wielu.

W każdym bądź razie, aby zasięgnąć więcej informacji, warto zapoznać się z informacjami zawartymi w internecie. Można również poczytać kodeks pracy.