Nowoczesny moduł Corab

Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne są znacznie bardziej wydajne i odporne na uszkodzenia niż pierwsze modele. Ich komponenty wykorzystują najnowszą technologię, która pozwala maksymalizować efekty przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii.

Montaż modułów solarnych

moduł corab encorDziś już niemal na co dziesiątym domu jednorodzinnym można dostrzec panele fotowoltaiczne, gdyż pozwalają one w znacznym stopniu obniżyć koszty za energię elektryczną. Posiadając instalację fotowoltaiczną, ma się własną mini elektrownie, gdyż prąd jest nieustannie generowany od świtu do zmierzchu. Co prawda wykonanie instalacji solarnej jest kosztowne, ale można liczyć na dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości nawet do około siedemdziesięciu procent. Wybór modelu paneli i elementów współdziałających nie może być przypadkowy, ponieważ od tego zależy wydajność instalacji. Przeważnie instalacja solarna zawiera niejeden moduł Corab Encor, który skonstruowany jest w technologii krzemowej, w postawi płytek polikrystalicznych lub monokrystalicznych. Pojedyncze moduły są nowoczesnymi urządzeniami przetwarzającymi energię promieniowania słonecznego na prąd stały. Ponieważ w naszych gniazdkach płynie prąd zmienny, to potrzebny jest sprawny inwerter, który będzie odpowiadać, za zamianę prądu stałego na zmienny. Gotowe panele solarne mają przeważnie uniwersalny rozmiar, który zapewnia maksymalnie wydajną pracę. Liczy się także ich moc, ponieważ decyduje o ilości pozyskanej energii, która może być od razu wykorzystana.

Na rynku znajduje się wielu producentów elementów składowych do fotowoltaiki oraz gotowych zestawów solarnych. Przeważnie różnią się parametrami technicznymi, które mają ogromne znacznie dla działania instalacji fotowoltaicznej, która może się znaleźć na dowolnym budynku.