Nowoczesność gości w naszych mieszkaniach

Zapewne nowoczesna architektura, preferująca jasne, otwarte przestrzenie, duże okna sprzyja temu aby i wystrój wnętrza otwierał się na nowe trendy i projekty. Szczególnie dotyczy to aranżacji, elementów dekoracyjnych czy też wykończeniowych projektów. Nowoczesne wnętrze to przestrzeń otwarta, pełny oddech i ascetyczność.

Zegar jako element dekoracyjny

zegary nowoczesneTrzeba przyznać, że nowoczesny design jest bardzo ascetyczny w formie. Nie znosi żadnych bibelotów, figurek, czy innych „kurzołapek które zwykle zapełniają półki w naszych mieszkaniach. Można przyjąć, że głównym elementem dekoracyjnym, w nowoczesnym wnętrzu, są zegary nowoczesne. Propozycji w tym zakresie jest całe mnóstwo i dokonanie wyboru, to dopiero jest problem. W tym celu najlepiej skorzystać z ofert on-line, które najlepiej i najdokładniej pokazują pomysły twórców. Mogą to być zegary całkowicie abstrakcyjne, których tło to wzory geometryczne lub fantazyjne esy-floresy, ale mogą być również, jak najbardziej tematyczne o bardzo szerokiej gamie tematów. Przy czym w obu przypadkach rozróżniamy zegary z własnym cyferblatem lub wykorzystujące naturalne tło, czyli ścianę, do prezentowania odmierzanego czasu i dekoracji tematycznej. Oczywiście wielkość tych czasomierzy, zależy od tej dodatkowej prezentacji, którą w sobie zawierają. Fantazja twórców jest tutaj  nie ograniczona. Pod względem tematycznym można dobrać zegar do każdego pomieszczenia, do każdej czynności.

Pomimo bogactwa w treści, są jednak surowe w formie, a najbardziej ascetyczny zegar nowoczesny to …. proste wskazówki na białej  ścianie. Wszystkie te zegary mają napęd elektroniczny, gdyż tradycyjne mechanizmy nie znajdują miejsca w takich sercach. Podstawowa funkcja zegara; odmierzanie czasu, schodzi tutaj na dalszy plan. Ten zegar ma po prostu być.