Niezawodność zraszacza – od czego zależy?

Skutki prawidłowego funkcjonowania zagęszczaczy mogą być łatwe do zauważenia między innymi po ocenie trawy znajdującej się na konkretnej powierzchni. Zastosowania nowoczesnych zraszaczy nie muszą być oczywiście ograniczone tylko i wyłącznie do czegoś takiego, ale jest to odrębna kwestia. W niezawodnych zraszaczach bez względu na ich przeznaczenie wszystkie elementy muszą być dobrze wykonane.

Co ma znaczenie w niezawodnym zraszaczu?

niezawodne zraszacze Rain BirdTakie znakomite rozwiązania, żeby rzeczywiście mogły długo i prawidłowo funkcjonować powinny być wyposażone w specjalne elementy przypominające swoją budową sitka, ponieważ to one są tam wykorzystywane do skutecznego rozbijania strumienia wody na wiele mniejszych. Ten proces nie miałby jednak większego znaczenia, gdyby nie fakt, że w nowoczesnym zraszaczu panuje zwykle wysokie ciśnienie konieczne do transportowania zmienionego w ten sposób strumienia wody na większą odległość. Przygotowane do długiej eksploatacji i niezawodne zraszacze Rain Bird w zależności od modelu mogą być wyposażone w pewne dodatkowe mechanizmy. Tymi mechanizmami będą między innymi rozwiązania umożliwiające automatyczne wysuwanie i ponowne chowanie takich zraszaczy na przykład w glebie. Wykorzystywanie takich produktów jest banalnie proste pod warunkiem wykonania właściwego połączenia zraszacza z instalacją dostarczającą tam wodę.

W tym kontekście niezawodność zraszacza może być uzależniona również od dokładności, z jaką wykonany został gwint na elemencie koniecznym do stworzenia takiego szczelnego połączenia. Metale wykorzystywane przez producenta takich zraszaczy nie mogą ulegać zjawisku korozji i właśnie dlatego alternatywę dla stali może stanowić na przykład mosiądz. Dzięki niezawodnym zraszaczom nawadnianie jest proste.