Niewłaściwie wdrożony system b2b

Od kilku lat prowadzę zakład produkujący opakowania z tworzyw sztucznych. Nie jest może jakieś ogromne przedsiębiorstwo gdyż ma tylko jeden oddział jednak zatrudniam około stu pięćdziesięciu ludzi, co jest już pewnym wyzwaniem.

System b2b jednak się sprawdził

system b2bCiężko mi czasem nad wszystkim zapanować i pojawić się w kilku miejscach jednocześnie, dlatego postanowiłam zainwestować w jakiś program ułatwiający zarządzanie działalnością. Jednego razu będąc na spotkaniu biznesowym, ktoś rzucił hasło, że korzysta z systemu erp dla budownictwa dzięki czemu ma mnie obowiązków. Od razu zainteresowało mnie więc czym jest ów system erp. Ponoć są to zintegrowane systemy informatyczne, dzięki którym można zarządzać przedsiębiorstwem i jego zasobami. Inwestycja w odoo erp dla mojej firmy miała pochłonąć spory budżet, do tego oczywiście trzeba było przystosować pracowników. Trochę bałem się konsekwencji jednak kto nie gra ten nie wygrywa. Dostosowanie programu było nieco problematyczne. Dodatkowo całkowicie odsunęło to uwagę od produkcji przez co zauważyć można było pewien zastój. Pracownicy kompletnie nie radzili sobie z obsługą systemu, wciąż były błędy przy wprowadzaniu danych przez co zrobił się kompletny bałagan na magazynie. Zaczęto mylić zamówienia istny koszmar. Moi pracownicy chyba zupełnie nie byli na to gotowi. Jedyne co naprawdę się sprawdziło to system b2b, gdyż przygotowywanie i potwierdzanie zamówień było teraz o wiele szybsze i dokładniejsze, pomimo licznych błędów w danych.

Jednakże muszę przyznać, że w dużym stopniu polepszyła się moja praca z księgową. Jednak koniec końców system został źle wdrożony i okazał się pieniędzmi wyrzuconymi w błoto.