Niewielka drukarka fiskalna

Na rynku działa około kilkuset sklepów z urządzeniami fiskalnymi, które dedykowane są różnym przedsiębiorcom. O tym, kto musi rejestrować sprzedaż na kasie czy drukarce fiskalnej decyduje ustawa o podatku od towarów i usług.

Czym się różni drukarka od kasy fiskalnej?

drukarki fiskalne pomorskieKażdy, kto prowadzi regularną sprzedaż niosącą znamiona działalności gospodarczej, musi zarejestrować firmę. Jeżeli jej przedmiotem jest sprzedaż obejmująca przeróżne produkty i towary albo swuadc y usługi, to obowiązkiem przedsiębiorcy będzie zakup urządzenia fiskalnego najpóźniej w dniu otwarcia firmy. Ma on do wyboru kasy lub drukarki fiskalne pomorskie województwo jest regionem, w którym działa kilkanaście punktów dystrybucyjnych takiego sprzętu. Oba urządzenia mogą być w formie klasycznej, czyli wymagającej stałego podłączenia do źródła zasilania lub mobilnej bez kabli zasilających, a jedynie z wbudowanym akumulatorem, pozwalajacym na wielogodzinną pracę w dowolnym miejscu. Kasa jest przede wszystkim niezależnym urządzeniem, które moze działać bez połączenia z innymi sprzętami. Natomiast drukarka fiskalna wymaga podłączenia do programu sprzedażowego, z którego generowane są wszelkie dokumenty księgowe. Dzięki temu w jednym komputerze można prowadzić sprzedaż detaliczną, hurtową, magazyn, a nawet księgowość. Drukarki online, które są obecne na rynku dopiero od kilku lat, jako jedyne posiadają wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z CRK w celu automatycznego przesyłania niezbędnych dokumentów. Wymagają tylko podłączenia do internetu.

Przeważnie drukarki fiskalne bardziej pasują do dużych przedsiębiorstw handlowych, które posiadają już swój program sprzedażowy lub księgowy z opcją sprzedaży detalicznej, ponieważ w jednym miejscu łączą sprzedaż, magazyn i księgowość.