Nakładki na okulary korekcyjne

Aktualnie okulary stają się ciekawym i modnym dodatkiem do praktycznie każdej stylizacji. Wielu z nas nosi okulary i nie czuje przez to żadnego skrępowania. Jednak nie zawsze tak było, a osoby noszące okulary często musiały wiele znosić.

Okulary z nakładkami na lato

oprawki okularowe z nakładką przeciwsłonecznąPrzezwiska dotyczą najczęściej dzieci w przedszkolu oraz w szkole podstawowej. Dzieci często widząc inność nie potrafią przejść obok obojętnie, lecz stygmatyzują daną osobę. Na szczęście sytuacja zmienia się na lepsze i coraz rzadziej dzieci zwracają uwagę na to, że rówieśnik nosi okulary. W tej chwili okulary korekcyjne mogą stanowić ozdobę i bardzo ciekawy dodatek do naszego ubioru. Mogą podkreślać nasz charakter i osobowość dodając nam pewności siebie. Projektanci oprawek stawiają na najnowocześniejsze rozwiązania, dzięki czemu można mimo dużej wady wzroku wybrać lekkie i delikatne okulary. Oprócz tego można również natknąć się u okulisty czy w salonie optycznym na oprawki okularowe z nakładką przeciwsłoneczną. Dzięki temu w sezonie wiosennym i letnim kiedy na dworze jest dużo słońca możemy bez przeszkód nosić swoje okulary korekcyjne, które gdy nałożymy nakładki przeciwsłoneczne stają się okularami przeciwsłonecznymi. Okulary takie łączą w sobie zarówno oprawki służące do korekcji wady wzorku jak i chronią oczy przed ostrym słońcem. Dzieje się tak właśnie dzięki nakładkom przeciwsłonecznym, które minimalizują ilość wpadającego światła przez szkło. Montaż takich nakładek jest bardzo prosty i najczęściej działa na zasadzie magnesów. Nakładki przymocowujemy do naszych okularów korekcyjnych i cieszymy się piękną słoneczną pogodą.

Osoby mające obawy co do nakładek nie powinny się tym martwić. Nakładki przylegają ściśle do naszych okularów. Dodatkowo posiadają filtry uv, które chronią nasz wzrok przed szkodliwym promieniowaniem. Wiele nakładek posiada również powłokę lustrzaną lub polaryzację.