Najlepsza restauracja włoska

Któregoś dnia w weekend, kiedy wszyscy byliśmy w domu, postanowiliśmy udać się gdzieś całą rodziną na niedzielny posiłek. Nie chciało nam się nic gotować i później zmywać, więc raz postanowiliśmy zaszaleć. Czasem takie wspólne spędzanie czasu poza domem, pomaga zacieśniać więzi i poprawić nastrój, żeby się dobrze uzbroić z dobrym humorem na cały następny tydzień.

Obiad we włoskiej restauracji

polecana restauracja włoska - jelenia góraJest kilka dań, które możemy jeść wszyscy i bardzo nam smakują. Naszym wyborem została polecana restauracja włoska – jelenia góra, w której każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Spaghetti i pizzę chyba lubi każdy. Jednak tutaj oprócz tego, były różne inne potrawy. Było cannelloni, którego zawsze chciałam spróbować, lasagne i różne odmiany makaronów. Zawsze jedliśmy zwykłe spaghetti bolognese w domu i myślałam, że może wezmę je, żeby na pewno ten obiad mi smakował. Jednak kusiło mnie, żeby spróbować czegoś innego. W końcu spaghetti umiem zrobić nawet w domu, a tutaj mogę znaleźć różne inne specjły kuchni włoskiej. Tak więc postanowiłam zaszaleć. Zamówiłam sobie jakiś makaron pełnoziarnisty z kurczakiem, szpinakiem i jakimś kurkowym sosem. Już nie pamiętam nawet, jak nazywało się to danie. Mama zamówiła pizzę, ale taką w pierogu. Chyba calzone się to nazywało. Ciekawa opcja, bo wszystkie składniki były zawinięte w środku i owinięte pysznym ciastem do pizzy. Tata zamówił pizzę z owocami morza, ale chyba nie był zbyt zachwycony ośmiornicą. No a moja siostra wzięła sobie jakiś czarny makaron z tofu i kurczakiem.

Wszystkie dania były podane bardzo estetycznie. Przez to były jeszcze bardziej apetyczne, chociaż już sam zapach sprawiał, że od razu miałam ochotę pochłonąć mój makaron. Każdemu z nas smakowało to co zamówiliśmy i na pewno jeszcze wrócimy do tej restauracji.