Metamorfoza kuchenna z architektem

Dzień dobry Wszystkim moi Kochani. W dzisiejszej części chcemy podzielić się z Wami rozwiązaniami, jakie zastosowaliśmy w kuchni Państwa Kowalskich z Gdańska. Dwa miesiące temu zgłosili się do naszego biura Maciej i Monika, którzy wyznali nam, że pragną mieć nieco bardziej funkcjonalną kuchnię.

Architekt i chęć pomocy

architektJak ktoś kiedyś mądry powiedział – aranżacja wnętrz to miód dla naszej dusz. Zgadzamy się z tym stwierdzeniem w stu procentach. kompetentny architekt działający w Gdańsku powinien mieć w sobie chęć pomocy i rozwiązywania problemów innych ludzi. Naszą dewizą jest to, że architekt wnętrz to ktoś więcej niż ten kto po prostu zmienia naszą życiową przestrzeń. To ktoś kto musi zrozumieć nasze potrzeby i oczekiwania. Jak nie trudno jest się domyślić, projektowanie wnętrz wymaga przede wszystkim odpowiedniego zrozumienia tematu, ale i bardzo dobrego i gruntownego zaplanowania. Bez tego nie ma mowy o dobrej pracy, o dobrze zrealizowanym projekcie. Przejdźmy jednak do konkretów. Tematem głównym naszego zlecenia była metamorfoza kuchni. Było to typowe pomieszczenie z lat dziewięćdziesiątych. Brakowało mu nowoczesności i przede wszystkim światła! Państwo Kowalscy zamarzyli sobie kuchnię z jasnymi frontami, ale uwaga – funkcjonalnymi blatami. Chcieli aby miała ona bardzo dobre oświetlenie. Aby odpowiedzieć w sposób prawidłowy na potrzeby pana Macieja i pani Moniki, stwierdziliśmy, że zadbamy o to, żeby mieli funkcjonalność połączoną z nowoczesną bielą. Połączyliśmy czarne blaty z frontowymi białymi szafkami. Efekt był dokładnie taki, jak oczekiwaliśmy.

Dodatkowo, daliśmy im różnego rodzaju oświetlenie. Bardzo dobre, górne światło i poboczne światełka ledowe nad blatami – funkcjonalnie, ale i bardzo ładnie. Wieczorami, będzie można przygotowywać bez żadnego trudu, każde danie.