Meble ogrodowe i projektowanie ogrodów

Zbliża się lato, sezon gdzie wszyscy ruszą na działki czy do swoich ogrodów, by na świeżym powietrzu spędzać ten wakacyjny czas. Patrząc na nasze zielone tereny zauważamy, że nowoczesne ogrody to to nie są.

Projektowanie ogrodów, czyli piękno i użyteczność

projektowanie ogrodówRośliny zawsze można zasadzić inne, coś zmienić przyciąć czy przesadzić, ale meble ogrodowe to kwestia znacznie bardziej problematyczna. Jako, że po sezonie czy dwóch stwierdzamy, że meble wyszły z mody, są zbyt ciężkie czy toporne komitet ludzi z Poznania postanowił trzy razy przed sezonem, dwa w trakcie i dwa razy po sezonie letnim organizować spotkania, których celem jest wymiana mebli, czyli tak zwany rynek wtórny. Zakładanie ogrodów od podstaw, ponieważ nie pasują nam meble jest kompletnie bez sensu. Lepiej jest zainwestować w nowe meble. Co jest teraz hitem? Odchodzi się od topornych mebli drewnianych, taki w stylu góralskim. Kiedyś robiły one furorę, jednak dzisiaj są oznaką słabego gustu. Meble te są bardzo mało praktyczne przez swoją wagę. Ciężko jest je przenieść, gdy na przykład zaczyna padać. Po deszczu nie usiądziemy na mokrej powierzchni. Projektowanie ogrodów polega na tym, aby były one nie tylko piękne ale użyteczne. Do mody wracają lekkie krzesła oraz stoły aluminiowe, o dość dużych rozmiarach aby każdy gość, który do nas przyjdzie czy będzie to osoba szczupła czy otyła mogła spokojnie usiąść.

Popularne stają się także ekologiczne meble pozyskiwane z drugiej ręki- dla przykładu kanapa bądź fotele z paneli. Po odpowiednim oporządzeniu drewna a także jego pomalowaniu, wykonaniu narzut o poduszek.