Markowa odzież używana damska i moja pierwsza praca

Po ukończeniu szkoły średniej chciałem podjąć się jakiejś pracy. Miałem bardzo dużo wolnego czasu i mogłem go jakoś pożytecznie wykorzystać. W mojej okolicy znajdowało się bardzo mało zakładów i moje możliwości nie były zbyt szerokie. Jednak pewnego dnia pojawiła się okazja.

Odzież używana damska, czyli o pracy w lumpeksie

odzież używana damskaPewien sklep w którym znajdowała się markowa odzież używana potrzebowała pracownika. Wiedziałem, że nie jest to wymarzona praca dla mężczyzny. Jednak małe możliwości oraz duża chęć zarobku zwyciężyła. Na początku było ciężko, ponieważ nie wiedziałem co mam robić. Na szczęście przeszkolono mnie i mogłem jakoś funkcjonować. Wbrew pozorom tam było zawsze dużo czynności. Czasami przenoszenie kartonów i worków było bardzo męczące i nie mogły tam pracować kobiety. Odzież używana damska niesortowana przyjeżdżała do nas co jakiś czas. Musiałem wszystko poukładać i zacząć przeglądać ubrania. Mieliśmy ściśle określone kryteria i każdy przedmiot trafiał do innego miejsca. Najgorsze rzeczy zostały oddawane na prasę i można było je przekształcać w szmaty. One były nabywane przez zakłady mechaniczne i idealnie nadawały się do różnego rodzaju wycierania rąk i wykonywania czynności w brudnych warunkach. Najbardziej dochodowa dla nas wszystkich była odzież używana z Anglii. Czasami w kieszeniach oddanych spodni znalazłem pieniądze, zdjęcia i dziwne przedmioty. W ten sposób mogłem zarobić sporą premię. Po dwóch miesiącach miałem także nowych przyjaciół. Pracowało ze mną jeszcze kilka młodych osób. Często dostawaliśmy zamówienia i hurtownia odzieży używanej wymagała częstych przyjazdów. Potem kobiety w ostatniej fazie sprzedawały produkty. Ja zajmowałem się innymi sprawami.

Czasami mogłem prowadzić nasz samochód i dostarczać luksusowy towar z Anglii. Niestety w październiku musiałem zrezygnować. Zdecydowałem się na wyjazd w celu edukacji i opuściłem rodzinne miasto na wiele lat.