Malowanie obudowy motocykla

Customowe elementy motocykla to standard w każdej tuningowanej maszynie. Niemal każdy zaawansowany motocyklista, zwłaszcza posiadacz maszyny sportowej, w końcu zmienia wygląd motocykla, i ozdabia go wedle własnych upodobań. Innym razem, malowanie może być wymagane by usunąć uszkodzenia po wypadku czy nieostrożnej jeździe.

Profesjonalne malowanie elementów motocyklowych

malowanie plastików w motocykluMotocykliści preferują oddawać swoje maszyny w ręce sprawdzonych pracowników warsztatów, często również zapalonych entuzjastów jednośladów, gdyż takowi najlepiej znają się na motocyklu, i mogą znacznie dokładniej wykonać wszystkie zadania związane z jego tuningiem. Artyści wykonujący malowanie plastików w motocyklu są właśnie takimi pracownikami, mogącymi odnowić obudowę motocykla, lub stworzyć unikatowe, bardzo imponujące ozdoby na jej powierzchni. Zwykłe przemalowanie motocykla na wybrany kolor to proste zadanie, zazwyczaj wykonywane przy użyciu farb poliuretanowych czy emaliowych. Jeśli malowanie wiąże się z usuwaniem zarysowań i uszkodzeń, jakie doznane zostały podczas nieostrożnej jazdy, może być wykonane w czasie krótszym niż pół godziny. Przemalowanie całego motocykla na dowolnie wybrany przez właściciela kolor czy customowy wzór malowania to zazwyczaj praca zajmująca cały dzień, aczkolwiek nadal bardzo prosta.

Tworzenie customowego dzieła, ozdabiającego motocykl, natomiast, może zająć nawet i kilka tygodni, zwłaszcza jeśli jest bardzo niestandardowe lub szczegółowe, i wymaga od artysty najwyższego skupienia oraz najlepszych narzędzi. Motocykliści często polecają warsztaty w których przeprowadzane jest najbardziej fachowe malowanie części, tak że nowi entuzjaści maszyn, poszukujący warsztatu zwykle nie muszą poświęcać wiele czasu na sprawdzanie renomy danego miejsca.