Magazynki do pistoletu CZ Shadow

Pistolet Shadow 2 to jeden z najnowszych i, wedle strzelców sportowych, najlepszych pistoletów, przeznaczonych do strzelectwa dynamicznego. Jest to poprawiona wersja pistoletu który w krótkim czasie zyskał ogromne grono entuzjastów, więc posiada wiele udogodnień i akcesoriów, nie posiadanych przez jego pierwszą wersję.

Usprawnione magazynki do pistoletu Shadow 2

magazynek shadowDla strzelców dynamicznych, jednym z najlepszych akcesoriów zazwyczaj okazują się być magazynki różnego rodzaju. Standardowy magazynek Shadow nie ma absolutnie żadnych mankamentów, aczkolwiek strzelcy często preferują zaopatrywać się w bardziej wyspecjalizowane rodzaje magazynków, które mogą mieć całkiem odmienne cechy od pierwowzoru. Oczywistym faworytem są tu magazynki umożliwiające błyskawiczne przeładowanie broni podczas zawodów. Ułatwiają one szybką zmianę magazynka, i znacząco poprawiają wyniki strzelca, choć nieszczególnie przydają się podczas strzelania targetowego, z racji mniejszej pojemności niż standardowa, liczącej tylko osiem pocisków. Powiększone magazynki o pojemności piętnastu, dziewiętnastu czy dwudziestu czterech pocisków są natomiast preferowane przez rekreacyjnych strzelców targetowych, gdyż ich duża waga utrudnia strzelectwo dynamiczne. Magazynki te wychodzą poza obrys pistoletu, czasem dość znacznie, więc dla niektórych strzelców bywają ułatwieniem, pozwalającym na szybszą zmianę magazynka, choć wymaga to odrobiny wprawy.

Połączeniem tych dwóch rodzajów magazynków są warianty dwurzędowe, w których naboje ułożone są, jak może sugerować nazwa, w dwa rzędy położone równolegle. Takie magazynki są najczęściej wykorzystywane przez służby mundurowe, gdyż mają wystarczającą pojemność do działań terenowych, aczkolwiek nie ograniczają możliwości szybkiego dobywania broni.