Mądrala w pracy i niezawodny kask motocyklowy

Mamy u siebie w biurze jednego takiego kolegę, który to wszystko wie. Każdy zresztą z nas ma w życiu takiego mądralę, który na każde nasze stwierdzenie posiada anegdotkę, którą musi dodać od siebie. Nie ma znaczenia, że jest to w ogóle nie związane z tematem, na który rozmawiamy oraz nie wnosi nic ciekawego do rozmowy, ale zawsze „coś” powiedzieć musi.

Kask motocyklowy nolan to dobry wybór

kask motocyklowy nolanMamy zwyczaj aby o rzeczach niezwiązanych z pracą rozmawiać raczej na przerwie, kiedy spotykamy się razem z resztą działów w firmowej kuchni. Staramy się szanować swój czas, ponieważ przerw zbyt wiele dziennie nie ma. Na jednej z takich przerw, dosyć prężnie rozwinął się temat motoryzacji, a dokładniej jazdy na motorze. Z racji że poruszam się w ten sposób od kilkunastu lat, a prawo jazdy na kategorię A posiadam od blisko dwudziestu, myślę, że jestem względnie dobrze poinformowany w tych sprawach. Jeden z kolegów oznajmił, że obecnie kończy kurs na prawko i za niedługo będzie przystępował do egzaminu sprawdzającego wiedzę i umiejętności jazdy po drogach publicznych. Ten opisywany kolego, po poradę zwrócił się do mnie. Mianowicie chodziło mu o opinię na temat produktów do jazdy, które chce zakupić. Pokazał mi aukcję, gdzie kask na motor nolan był wyprzedawany w atrakcyjnej cenie. Szybko potwierdziłem, że niezawodny kask motocyklowy nolan to dobry wybór jeżeli chodzi o produkt, a jeżeli jest przeceniony, to trzeba brać póki dostępny, szczególnie jeżeli jeszcze żadnego się nie posiada. Dodatkowo poleciłem mu na zakup buty motocyklowe alpinestars, jako odpowiednie dla początkującego. I tu odezwał się kolega, który jak nic działa mi na nerwy, kiedy jest mądrzejszy w tematach na które nie ma pojęcia.

Zakładając, że nie mówimy o najwyższych półkach cenowych produktów, to nie można porównywać wyposażenia dla początkujących i zaawansowanych motocyklistów. Przynajmniej raz od dawna miałem satysfakcję, że lokalnego mądralę zgasiłem.