Listwa wykonana z MDF

Ze względu na swoje właściwości listwy przypodłogowe MDF są wykorzystywane w różnych rodzajach wnętrzach. Są one wykonane z materiału, który w łatwy sposób podlega obróbce i charakteryzuje się przed wszystkim dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego do ich zakupu zachęca różnorodność wyboru i atrakcyjna cena.

Listwa z MDF

listwa podłogowa mdfWykonana jest ona z drewnopochodnych płyt, które wykorzystuje się również w meblarstwie. Wykonywane są w różnych formach: prostych, dekorowanych i z wyżłobieniami. Można je kupić zarówno w wymiarze bardzo wąskim, jak i w bardzo szerokim. Wszystko zależy od naszych preferencji. Najczęściej wybierane są te w kolorze białym, ponieważ są one uniwersalne i będą pasować do każdego rodzaju podłogi. Można je jednak zamówić jako polakierowane na dowolny kolor. Charakteryzują się łatwością montażu, robi się to przy pomocy kleju lub specjalnej klamry montażowej. Listwa podłogowa MDF jest niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki dodatkowej ochronie lakieru trudno jest je zarysować. Ich zastosowanie pozwala na skuteczną ochronę dolnych fragmentów ściany podczas odkurzania, mycia podłogi i zamiatania. Dużą popularnością cieszą się listwy MDF, które są dodatkowo odporne na wilgoć. Dzięki temu można je zastosować w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia. Cechują się również dużą elastycznością przez co niezwykle łatwo jest je dopasować do często nierównych ścian. Niektóre modele posiadają specjalny tunel, który służy do ukrycia przewodów elektrycznych. Takie rozwiązanie pozwala zachować nam większy porządek w pomieszczeniu.

Listwy przypodłogowe są ważnym elementem wykończeniowym, który wnosi do pomieszczenia estetyczny wygląd. Te wykonane z materiału MDF są wysokiej jakości i dają szeroki wybór kolorystyczny. Idealnie wkomponują się do wnętrza, które charakteryzuje się stylem nowoczesnym, minimalistycznym, a także klasycznym.