Lecznicze działanie chlorelli

Zielona alga słodkowodna, która jest cennym źródłem chlorofilu, wykazuje liczne właściwości lecznicze. Chlorella jest produktem, który zawiera witaminy, aminokwasy, cukry i kwasy nukleinowe. Zaliczana jest do superżywności, czyli produktów, które są prawdziwą bombą witaminą. Wykazuje korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Może być stosowana w celu uzupełnienia składników odżywczych, wzbogaca dietę w minerały, kwasy tłuszczowe omega.

Doskonałe zdrowie dzięki chlorelli

lecznicza kuracja chlorelląOsoby, które zmagają się z obniżoną odpornością, często chorują, cierpią na nadwagę mogą sięgnąć po ten wyjątkowy produkt. W wielu sytuacjach sprawdzi się lecznicza kuracja chlorellą. Alga ta znana jest ze swoich właściwości odtruwających. Wspomaga oczyszczanie organizmu, usprawnia pracę wątroby, przyspiesza jej regenerację. Wykazuje wyjątkowe zdolności wiązania szkodliwych substancji, dzięki czemu skutecznie pozbywa się toksyn i metali ciężkich, alkoholu, pestycydów oraz innych substancji chemicznych, na które jesteśmy narażeni każdego dnia. Alga wykazuje korzystny wpływ na funkcjonowanie układu immunologicznego. Sprzyja produkcji białych krwinek, dzięki czemu wspomaga organizm w walce z bakteriami oraz wirusami. Działa także antybakteryjnie, skutecznie radzi sobie z różnymi dolegliwościami, które dotyczą układu pokarmowego, reguluje trawienie.

Jest także środkiem wspomagającym odchudzanie. Przyśpiesza przemianę materii, pomaga pozbyć się niepożądanych kilogramów w sposób bezpieczny oraz skuteczny. Sprawia, że łatwiej jest kontrolować wagę ciała. Produkt ten jest także wskazany dla osób, które nie spożywają mięsa. Wegetarianie i weganie mogą sięgnąć po chlorellę, gdyż jest ona źródłem pełnowartościowego białka, a także żelaza. Zawiera również witaminę B12, którą powinno się suplementować w przypadku stosowania diety roślinnej.