Ławki miejskie i zabawa dla dzieci

Dzieci uwielbiają bawić się na świeżym powietrzu. Kiedy tylko pogoda robi się ładniejsza, na zewnątrz jest przyjemnie ciepło i świeci słońce to jest to idealny moment żeby zabrać nasze pociechy na dwór. Nie mogą one przecież całymi dniami siedzieć ani w książkach i zadaniach domowych, ani przed komputerem i grami komputerowymi.

Ławki miejskie są wzmacniane

Ławki miejskieTrzeba dbać o to, by ich tryb życia był urozmaicony. Obecnie pomaga nam w tym projektowanie terenów zielonych, które uwzględnia potrzebny nie tylko dorosłych, ale również potrzeby dzieci. To bardzo korzystne rozwiązanie. Dzieci lubią się ruszać i bawić, jeśli będą miały ku temu okazję. Dlatego też architektura miejska powinna być dostosowana do potrzeb najmłodszych. Jak to zrobić dobrze, żeby dzieci faktycznie chciały korzystać z naszych rozwiązań? Na pewno meble miejskie to przede wszystkim powinny być place zabaw dla maluchów. Taki teren może być wydzielony, choć nie jest to konieczne. Przede wszystkim powinien jednak mieć przygotowane podłoże, tak by dzieci sobie nic nie zrobiły. Wystarczy, ze teren będzie obsypany piaskiem czy obsiany trawą, choć mamy też nowoczesne rozwiązania w postaci miękkich mat. Dziecko które się na nie przewróci nic sobie nie zrobi. Absolutnie nie można stosować przy takich placach zabaw kostki brukowej czy betonu, poza zabezpieczeniem i zamurowaniem sprzętu w ziemi. Tak też wzmacnia się ławki miejskie parkowe. Taki plac zabaw powinien być urozmaicony to znaczy posiadać zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice, drabinki do wspinania się. Im więcej sprzętów tym lepiej, bo zabawa będzie bardziej urozmaicona.

Rodzice mają wtedy do dyspozycji swoje ławki miejskie, z których mogą obserwować swoje dzieci. Tak dobrze wyposażony park na pewno przyciągnie wiele maluchów.