Lampy w stylu prowansalskim z drugiej ręki

Dzień dobry, mam na imię Luiza i zwracam się do was z pytaniem. Razem z moim mężem postanowiłam nieco odnowić nasze wnętrze. Jako, że nie dysponujemy ogromnym budżetem, a zdecydowaliśmy się także na zmianę dekoracji oraz oświetlenie, które naszym zdaniem było już przestarzałe.

Czy opłaca się kupić używane lampy prowansalskie?

lampy w stylu prowansalskimZastanawiam się tylko czy lampy w stylu prowansalskim opłaca kupować się z drugiej ręki. Widziałam w naszym mieście na serwisach aukcyjnych sporo ofert dotyczących właśnie tych pięknych lamp. Interesowały mnie tylko produkty ze zdjęciami, ponieważ nie kupię lampy, która jest zniszczona czy nie ma klosza. Czy macie już jakieś doświadczenie w kupowaniu lamp z drugiej ręki? Ciężko jest znaleźć dzisiaj uczciwego człowieka, który nie będzie starał się oszukać. Dlatego nie wiem czy jest to dobry pomysł. Widziałam także sporo przecen w sklepie internetowym. Jednak boję się, że jest to towar uszkodzony, a pracownicy czy właściciele sklepu po prostu tego nie piszą. Budzi to we mnie lęk, ponieważ lampy w stylu prowansalskim są przecenione na sporą sumę. Tak samo jak lustra dekoracyjne. Chciałabym lustro z ramą w kolorze srebrnym. Jednak one są także wysoko przecenione, co także mnie niepokoi, że może rama nie jest kompletna. Oczywiście zawsze mogę zapytać sprzedawcę, jednak boję się, że powie „wszystko jest ok”, przyjdzie uszkodzony towar a on powie, że to w transporcie się uszkodziło.

Dekoracje do domu także chciałam zamówić z internetu, ponieważ nawet z dostawą wychodzą one sporo taniej niż w sklepach stacjonarnych. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, jednak tak jest. Myślicie, że do surowych białych wnętrz pasować będą srebrne akcenty?