Kursy informatyki dla dzieci

Informatyka w szkołach zazwyczaj nie ma niestety z rzeczywistą informatyką zbyt wiele wspólnego. Często to zajęcia polegające na rysowaniu w programach graficznych, czy uczeniu się najprostszych możliwości komputera. Tymczasem prawdziwa informatyka to nauka będąca podstawą wielu przyszłościowych zawodów.

Czy dzieci poradzą sobie z nauką informatyki?

kursy informatyczne online dla dzieciNauka informatyki nie jest tak skomplikowanym zajęciem, jak mogłoby się wydawać. Warto jednak pamiętać, że sama informatyka to dosyć ogólne ujęcie nauki o komputerach i technologii komputerowej. Ktoś może więc wyobrazić sobie informatyka rozkręcającego komputer i wyjmującego z wnętrza jednostki centralnej kartę graficzną, ktoś inny z kolei wyobrazi sobie siedzącego za biurkiem programistę. Obie wizje są poprawne, jednak najbardziej wartościową umiejętnością z zakresu informatyki, jest bez dwóch zdań programowanie. Na czym polega programowanie? To budowanie programów opartych o linijki kodu, będące swego rodzaju językiem porozumiewania się z komputerem. Kursy informatyczne online dla dzieci z pewnością pomogą najmłodszym w opanowaniu tej przydatnej umiejętności. Wbrew powszechnym opiniom, programowanie nie wymaga rozwiązywania skomplikowanych obliczeń matematycznych. Nauka języków kodu przypomina bardziej naukę języków obcych. Programowanie to zajęcie które wymaga sporej kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów logicznych. Dlatego też kursy informatyczne to idealny sposób na to, by dzieci zaznajomiły się z tak przydatnymi w dorosłym życiu umiejętnościami.

Kursy informatyczne online to niezwykła okazja na to, by zapoznać pociechy z fascynującym światem programowania. To tanie, zaprojektowane w ten sposób, by uczyły bawiąc i bawiły ucząc, do tego w pełni interaktywne zajęcia z wyśmienitą kadrą nauczycielską.