Kupno spółki – na czym polega?

Wbrew obiegowej opinii, nie trzeba zakładać własnej działalności gospodarczej, aby zacząć karierę opartą na samozatrudnieniu. Co więcej, alternatywa dla tego standardowego rozwiązania wydaje się wielu osobom niezwykle atrakcyjna, przez co robi się coraz popularniejsza. Mowa oczywiście o takim rozwiązaniu jak kupno już istniejącego przedsiębiorstwa, które zostało np. zlicytowane lub odsprzedane. Na czym polega taki proces i dlaczego zdecydowanie warto go przemyśleć?

Jak wygląda kupowanie spółek?

kupię spółkęKiedy decydujemy się na stworzenie własnej firmy, to zwykle mamy doskonale przygotowany biznesplan, pomysł i odłożoną kwotę potrzebną chociażby na tzw. wkład własny. Rzadko kiedy myśli się jednak o tym, że na początki działania takiego przedsiębiorstwa będziemy musieli zainwestować niemałą kwotę w promocję, marketing i tworzenie świadomości marki. Możemy robić to sami lub zlecić zewnętrznym agencjom marketingowym. W pierwszym wariancie będzie nas to kosztowało dużo czasu, w drugim natomiast – pieniądze. Nic więc dziwnego, że sporo osób po prostu rezygnuje z obu tych opcji i decyduje się na odpłatne przejęcie działalności gospodarczej za pośrednictwem odpowiednich podmiotów lub bezpośrednio od dotychczasowego właściciela. W internecie znaleźć można wiele ogłoszeń, zatytułowanych kupię spółkę, zatem widać, że takie praktyki zaczynają być coraz popularniejsze, co oczywiście jest związane ze zwiększająca się świadomością na temat naszych możliwości na rynku.

Kupno spółki to doskonała opcja dla osób, które nie chcą zwlekać z realizacją swoich pomysłów lub po prostu nie mają ochoty na opłacanie marketingowców. Wraz z firmą kupujemy przecież całą sieć klientów i kontaktów biznesowych, które mogą okazać się nieocenione w dalszej perspektywie. Bez dwóch zdań warto zainteresować się takim rozwiązaniem.