Kostka brukowa a jej pielęgnacja

Wykorzystanie bruku jest jedną z najczęstszych czynności z uwagi na to, iż po prostu po nim chodzimy. Warto więc wiedzieć w jaki sposób pielęgnować tą przestrzeń, aby jak najdłużej wyglądała nienagannie. W końcu z czasem mogą pojawić się przebarwienia, mech czy inne niszczące zjawiska, którym warto zapobiegać zawczasu prostymi metodami.

Sposoby dbania o kostkę brukową

czyszczenie kostki brukowejNiezależnie czy to czynnik naturalny jak porost mchu czy chwastów albo zjawiska atmosferyczne bardzo ważne jest czyszczenie kostki brukowej, która może ulegać szybkiemu zniszczeniu, gdy o nią nie dbamy. W jaki sposób możemy zadbać o tego typu powierzchnię? Przede wszystkim warto korzystać z myjki wysokociśnieniowej, która dokładnie usuwa wszelkie zabrudzenia. Po zastosowaniu tego urządzenia należy również obsypać kafle piaskiem, aby wypełnić przestrzenie między nimi, to zapobiegnie przemieszczaniu się kostek. Z kolei zimą unikamy kruszenia lodu ostrym narzędziem, gdyż w ten sposób samodzielnie stworzymy na nich nieestetyczne szramy. Warto wybierać chlorek magnezu, ponieważ w przeciwieństwie do chlorku sodu nie zostawia białych plam. Aby uniknąć poważnych zabrudzeń, jak również wielkogodzinnego natryskiwania strumieniem wody warto zainteresować się impregnowaniem kostki. Dzięki temu nasz bruk będzie dłużej wyglądał nienagannie oraz nie będzie pochłaniał nadmiernej ilości wody, która może zaburzać układ naszych kafli w późniejszym czasie.

Gdy zastanawiamy się nad tym czy warto o kostkę brukową dbać to odpowiedź jest pozytywna. Dzięki regularnym natryskom oraz oczyszczaniu chlorkiem magnezu w okresie zimowym możemy być pewni, iż nasza powierzchnia użytkowa będzie w stanie nienagannym przez długi czas, a także nie zauważymy nieestetycznych zarysowań czy pęknięć.