Kiedy najlepszy czas na szkołę językową?

Nauczanie języka angielskiego już od pierwszych lat życia dziecka (a nawet pierwszych miesięcy) to bardzo dobry pomysł. Warto jednak wiedzieć z czego można skorzystać, by nauka przebiegała gładko i bez dużych zgrzytów.

Urozmaicenia jakie stosuje szkoła językowa

szkoła językowaNajważniejsza reguła mówi, że nauka powinna przebiegać przez zabawę. Angielski dla dzieci powinien być dla nich interesujący, więc nowo poznane słowa należy wykorzystywać w zabawie. Przydatne będą rozmaite bajki, filmy, gry, animacje i ilustracje, które dzieci uwielbiają, a które w naturalny sposób pozwalają poznawać nowe słowa i zwroty, ale też dają okazję do poznania prawidłowego akcentu, uczą intonacji, melodii i rytmu właściwych temu językowi. Jeśli taki kurs języka angielskiego rozpocznie się wcześnie, a dziecko będzie miało wiele okazji do mówienia w tym języku, to jest jego aparat mowy rozwinie się w sposób, który umożliwi płynną mowę, bez śladu akcentu. Nauka rozpoczęta później nie gwarantuje już takich efektów, nie ważne, co powie nam szkoła językowa Katowice czy innego miasta albo prywatny korepetytor. Warto zadbać, by dziecko na co dzień, nie tylko w czasie lekcji, miało kontakt z językiem obcym. Pomoże przy tym słuchanie piosenek, oglądanie bajek, angielski jako język zabawek edukacyjnych i tak dalej. Im więcej okazji do osłuchania się z językiem, a potem jego wykorzystania na co dzień, tym lepsze efekty nauki.
Jeśli sami nie znamy dobrze angielskiego albo nie mamy dobrego akcentu, lepiej zostawić nauczanie dziecka specjalistom w tej dziedzinie, którzy znajdą odpowiednie zabawy i językowe ćwiczenia dla naszej pociechy. To na pewno da nam spodziewane efekty. 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://ence.pl