Kiedy montuje się osłony na grzejniki?

W pomieszczeniach mieszkalnych czy biurowych bardzo często pojawiają się nieestetyczne kaloryfery żeberkowe, które źle wpływają na wygląd pomieszczenia. Dzięki zastosowaniu osłon na grzejniki można dodać do nich element dekoracyjny, który przyniesie korzyści, jak zabezpieczenie grzejnika przed kontaktem z dziećmi czy stworzenie dodatkowej przestrzeni użytkowej.

Na jakie grzejniki można zamontować osłony?

osłony na grzejnikiObecność kaloryferów żeliwnych w różnego rodzaju pomieszczeniach może nieraz negatywnie wpłynąć na ich wygląd. Są to bardzo potrzebne elementy systemu grzewczego, które niestety nie wyglądają zbyt estetycznie. To właśnie w takich sytuacjach stosuje się osłony na grzejniki. Sprawdzają się one również jako dodatkowy mebel czy ochrona przed przypadkowym uderzeniem się najmłodszych w żeliwne żeberka kaloryfera. Kupując osłonę na grzejnik ważne jest jej odpowiednie wymierzenie oraz dobranie materiału zarówno funkcjonalnego, jak i dekoracyjnego. Jeżeli kupiona maskownica w dolnej i górnej części płyty zakrywającej posiada szczeliny wentylacyjne, to nie ma obaw, że będzie zaburzała pracę systemu grzewczego. Wybranie osłony z materiałów podobnych jak meble w pomieszczeniu, na przykład z drewna lub płyt MDF, sprawi, że element ten idealnie dopasuje się do aranżacji pomieszczenia. Maskownica na wymiar osłoni każdy kaloryfer, nawet zawieszony w bardzo nietypowym miejscu.

Zastosowanie osłon na grzejniki charakteryzuje się nie tylko funkcjami dekoracyjnymi, ale również możliwością ochrony przed kontuzjami i oparzeniami. Sprawdzają się doskonale w miejscach, w których przebywają dzieci, zarówno w szkołach i przedszkolach, jak i pokojach mieszkalnych, gdzie maluchy uczą się chodzić i nawet przez przypadek mogą uderzyć się w żeliwny kaloryfer.