Kategoria B prawa jazdy

Istnieje kilka rodzajów pojazdów mechanicznych, które wymagają posiadania odpowiednich uprawnień do ich prowadzenia. Najczęściej jest to kategoria na samochód osobowy, ciężarowy i motocykl. Każdy egzamin na prawo jazdy zdajemy w identyczny sposób.

Jaką kategorię prawa jazdy mają samochody osobowe?

prawo jazdy b krakówNajwięcej osób zdaje egzamin na prawo jazdy kategorii B, która upoważnia do prowadzenia samochodów osobowych. Na drugim miejscu wybierają kategorię na samochody ciężarowe, a na trzecim miejscu są motocykliści. Jeżeli chcemy szybko zdać egzamin na prawo jazdy B Kraków jest miastem, w którym bez problemu znajdziemy wolne miejsca w szkołach jazdy. Jest ich w tym mieście tak dużo, że zapisując się na kurs, możemy go rozpocząć już następnego dnia. Kategorię B robią już uczniowie szkół średnich, którzy ukończyli osiemnaście lat i chcą jak najszybciej mieć prawo jazdy. Dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów mechanicznych ciężko jest uzyskać, ale bardzo łatwo stracić w wyniku przekroczenia dopuszczalnej ilości punktów karnych. Aby zrobić prawo jazdy, musimy się zapisać na kurs nauki jazdy i zaliczyć trzydzieści godzin. W ich trakcie nauczymy się wszystkich niezbędnych umiejętności, które będą nam potrzebne do zdania egzaminu. Mowa tu o płynnej jeździe, zmianie biegów, parkowania na różne sposoby, czy wykonywaniu jazdy po łuku. Dla wielu kursantów problem stwarza ruszanie z hamulca ręcznego stojąc na wzniesieniu, a jest to obowiązkowy element egzaminy na prawo jazdy, więc trzeba go opanować.

Prawo jazdy jest wydawane na określony czas, po jakim trzeba go uaktualnić. Jeżeli chcemy jeździć różnymi pojazdami, o odmiennym tonażu i wielkości, to musimy zrobić kilka kategorii, bo każda odpowiada za jeden rodzaj pojazdów mechanicznych.