Jaki opatrunek do czego?

 

Często bywa tak, że w domowym zaciszu dochodzi do jakichś mniejszych lub większych uszkodzeń fizycznych. W tym celu w każdym domu powinna znajdować się chociaż mała apteczka, w której będzie odpowiednia ilość zarówno bandaży, jak i innych potrzebnych elementów, które potrzebne są w przypadku jakiegokolwiek skaleczenia. 

Uniwersalne, najlepsze opatrunki

opatrunek parafinowyKażda rana, która powstała w wyniku chociażby skaleczenia nożem, powinna zostać od razu zdezynfekowana i aby zapobiec wykrwawieniu się, należy w zależności od tego, jak mocno leci krew, dobrać odpowiedni opatrunek. Opatrunek parafinowy nada się w momencie, kiedy to rana trudno się goi. Do jego zastosowania należy przede wszystkim opatrywanie przewlekłych ran zarówno chirurgicznych, jak i odleżynowych, a nawet różnego rodzaju oparzenia czy po prostu uszkodzenie naskórka i skaleczenia. Są one wykorzystywane w środowisku medycznym jak i również w użytku domowym. Szczególnie przeznaczone są dla osób wymagających dłuższego leczenia przy wymagających ranach, bardzo trudno gojących się. Zawarta w nich parafina zapewnia doskonałe nawilżenie rany, co przyczynia się do szybszego gojenia się. Ponadto warto wiedzieć, że zabezpiecza przed nadmiernym wysuszeniem i maceracją skóry, a dzięki specjalistycznej konstrukcji, plastry umożliwiają skuteczne odprowadzenie wysięku z rany do kompresu chłonnego umieszczonego na wierzchu opatrunku. Dzięki temu, że materiał, z którego został wykonany, jest tak mocny, jest w zupełności bezpieczny dla skóry.

W przypadku skaleczenia lub innych dolegliwości naskórnych warto skorzystać z odpowiedniej pomocy medycznej, w postaci konkretnych opatrunków. Dobrze dobrane są w stanie szybciej wygoić konkretną ranę i przy okazji można mieć pewność, że nic gorszego nie stanie się z taką raną.