Jaki obóz językowy warto wybrać na wakacje?

Na rynku dostępna jest szeroka oferta różnorodnych kursów językowych, z której każdy może wybrać coś dla siebie. Kursy odbywające się za granicą cieszą się popularnością rosnącą z roku na rok.

Obóz za granicą – opłacalna inwestycja

obozy językowe LondynJest tak, ponieważ ich ceny spadają, a uczestnicy są zadowoleni z poziomu nauczania i zdobytych umiejętności, dlatego sami chętnie na nie wracają i polecają je innym osobom.
Wybierając się na taki kurs warto wybrać język, którym naprawdę jesteśmy zainteresowani, ponieważ będziemy nim otoczeni przez całą dobę. Jednak nawet to nie pomoże, jeśli kursant (np. dziecko wysłane przez rodziców) nie ma szczerej chęci nauki i np. niemiecki w Niemczech to dla niego nie szansa na rozwój, a kara za grzechy z pięciu poprzednich wcieleń.
Wybór interesującego nas języka jest istotny także z innego powodu: kursy językowe za granicą to nie tylko nauka nowego języka w jego „środowisku naturalnym”, ale także poznawanie przez cały okres trwania kursu obcej kultury i zwyczajów, niejednokrotnie zupełnie innych od tych znanych z rodzinnego kraju. Taka nauka obcej kultury pozwala na lepsze zrozumienie pewnych wzorców językowych czy występowania konkretnych fraz, które np. pojawiają się w jednym kraju używającym dany język, ale brzmiących inaczej w innym, tak jak „in the street” w Anglii, ale „on the street” w Stanach Zjednoczonych, co ma bezpośredni związek z historią i rozwojem społeczeństwa w obu tych krajach. Obozy językowe Londyn istnieją dla wielu języków, dlatego każdy znajdzie dla siebie coś, co go zainteresuje.

Wybierając kurs warto też pamiętać, że mniej popularne języki zwykle oznaczają droższe kursy, na które trzeba zapisywać się z wyprzedzeniem, ponieważ organizowane są znacznie rzadziej.