Jaką rolę odgrywa projektowanie ogrodów?

Przyroda jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Choć czasem może nam się wydawać, że jesteśmy od niej bardzo oddaleni, prawda jest zupełnie inna. Każdego dnia wdychamy powietrze, mijamy drzewa, krzaki, a nawet chwasty.

Projektowanie ogrodów to radość

projektowanie ogrodówPo niebie latają ptaki, a my w naszych domach mamy swoich pupili. To wszystko składa się na przyrodę, tą ożywioną i nieożywioną. My sami również jesteśmy jej częścią, choć czasem błędnie myślimy, że jesteśmy ponad nią. Dlatego niekiedy może nam się wydawać, że przyroda nie odgrywa zbyt dużej roli w naszym życiu. Jeśli jednak uświadomimy sobie te wyżej wymienione aspekty, wiemy już, że jest inaczej. Myślę, że dla człowieka przyrodę stanowią parki i ogrody. Gdy w moim mieście został otworzony ogród botaniczny, ludzie tłumnie przychodzili go zobaczyć. I nie była to tylko jednorazowa wycieczka. Tam stale ktoś jest. Chodzą między ławeczkami, podziwiają roślinność, odpoczywają rozkoszując się świeżym powietrzem. To tylko ogród, a jak dużo ludziom daje. Szczególnie małym dzieciom i osobom starszym. Ludzie w pełni wieku, nie mają zazwyczaj czasu na takie rzeczy. Stale gdzieś pędzą, gonią za pieniędzmi i sławą. Nie zauważają takich rzeczy jak ogrody. Dopiero gdy człowiek ma więcej czasu, zaczyna się rozglądać za tego typu rzeczami. Docenia świergotanie ptaków, a nawet ich budzenie nas skoro świt. Zaczyna się odnajdywać w tym świecie, a zakładanie ogrodów staje się jego hobby. Ile to małych dzieci i dziadków, wspólnie dba o przydomowe ogródki? Bo samą radość sprawia już im fachowe projektowanie ogrodów w każdym stylu na śląsku. A projektowanie ogrodów to w tym przypadku tylko wierzchołek góry.

Jeszcze czeka nas późniejszy etap. Etap napawania się przyrodą, która nas otula. Każdy region jak Śląsk, ma swoje urocze ogrody, parki i zielone zakamarki. Wszystko to natura i ludzie tworzą dla społeczności.