Jaką pościel wybrać?

Bawełna to materiał, który posiada wiele zalet. To właśnie dlatego tak chętnie wykorzystywana jest w przemyśle włókienniczym. Bawełna jest odporna na wysoką temperaturę, a także na rozciąganie. Jej niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że potrafi zarówno dobrze przepuszczać powietrze, jak i zatrzymywać ciepło.

Zalety pościeli bawełnianej

Pościel bawełniana 200x220Pościel bawełniana to jedna z najlepszych pościeli. Wszystko to ze względu na jej wiele zalet. Gruba bawełna bardzo dobrze ogrzewa, natomiast cienka – doskonale chłodzi. Najczęściej kupowana jest pościel bawełniana 200×220. Niestety bawełna ma także swoje wady. Główna wada to fakt, że bawełna bardzo długo schnie oraz się gniecie. To dlatego najczęściej do bawełny dodajemy również inny materiał. Istnieje pięć podstawowych rodzajów bawełny: kreton, satyna, woal, gabardyna. Piąty rodzaj to tkanina a’la len – czyli tkanina, która len jedynie imituje. Jeśli chcemy zamówić pościel, jednak nie wiemy, który materiał wybrać, jest pewne rozwiązanie. Niektóre sklepy umożliwiają zamówienie próbnika asortymentu tkanin. Dzięki temu możemy tkaninę dotknąć i sprawdzić jak się zachowuje. Jeśli chcemy zamówić pościel, która będzie prezentem, dobrym pomysłem jest zakup tej spersonalizowanej. Niektóre sklepy umożliwiają zakup materiałów ze specjalnym nadrukiem, który został wybrany przez nas. Przed zakupem warto jednak zwrócić uwagę na jakość wydruku. Może on dużo powiedzieć np. o jego trwałości, czy o tym, czy jest on bezpieczny dla środowiska.

Jak wiadomo z bawełny można zrobić prawie wszystko. To dlatego, że jest ona tania i niezwykle odporna. Poza tym materiał ten jest higieniczny. Dlaczego? Ponieważ materiał ten oddycha i posiada wyjątkową higroskopijność. Kolejną zaletą jest fakt, że rzeczy wykonane z bawełny możemy prać nawet w bardzo wysokich temperaturach.