Jak stosować olejek CBG?

Produkty konopne cieszą się bardzo dużym powodzeniem, nie tylko dlatego, że są naturalne i ekologiczne, ale, przede wszystkim, dlatego, że mają wiele właściwości prozdrowotnych, przez co mogą być stosowane w terapiach wielu chorób, schorzeń i dolegliwości.

Czym wyróżniają się oleje z CBG?

olejek cbgNajbardziej popularnymi wyrobami z konopi są oleje i jest to sytuacja, która utrzymuje się od wielu lat. Nie jest to jednak wynikiem przypadku, a faktu, że są one najbardziej skuteczne, z uwagi na to, że zawierają mnóstwo kannabinoidów, terpenów, flawonoidów, nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin oraz minerałów. Stosowane są jednak nie tylko w przypadku walki z chorobami, ale też przez osoby zdrowe, które chcą zminimalizować ryzyko wystąpienia niektórych rodzajów nowotworów, Alzheimera, stwardnienia rozsianego, cukrzycy oraz astmy. Nie można też zapominać iż olejek CBG ma w swoim składzie tylko śladową zawartość teterahydrokannabinolu (THC), toteż jest pozbawiony właściwości odurzających i uzależniających. Dzięki temu, może być przyjmowany przez małe dzieci oraz osoby starsze, często bardzo schorowane i wrażliwe na wiele substancji. Warto podkreślić, że olejek CBG nie należy do drogich wyrobów, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na ten o niskim stężeniu procentowym tej substancji aktywnej. Wszak za taki wyrób nie kosztuje więcej niż sto dwadzieścia-sto czterdzieści złotych. Trzeba mieć na uwadze, że oleje, zawierające CBG posiadają szersze spektrum działania niż wyroby, mające w składzie tylko CBD.

Przyjmowanie olejków konopnych w celach terapeutycznych nie powinno trwać krócej niż trzy miesiące, gdyż jest to optymalny czas, by substancje czynne, osiągnęły w organizmie odpowiednio wysoki poziom. Tak więc, jeśli taki jest nasz cel, należy przygotować się na zaku, co najmniej, trzech opakowań wyrobu.