Jak sprzedać mieszkanie w Krakowie?

 

Sprzedaż mieszkania to poważna sprawa. Każdemu sprzedającemu zależy, żeby zarobić jak najwięcej, natomiast kupującemu, żeby wydać jak najmniej. Warto się dobrze przygotować, zanim jeszcze zdecydujemy się wystawić naszą nieruchomość na sprzedaż. 

O czym pamiętać sprzedając mieszkanie w Krakowie?

kraków sprzedam mieszkanieKażdy kto zdecydował się na sprzedaż mieszkania, wie jak poważna jest to decyzja. Jeśli nie czujemy się na siłach by załatwiać wszystkie formalności i negocjować najkorzystniejszą dla nas cenę, najprościej będzie zgłosić się do profesjonalnego pośrednika, zajmującego się sprzedażą nieruchomości. Znajdzie on dla nas klientów, umówi ich na oglądanie mieszkania, zasugeruje też najlepszą cenę, która będzie optymalna dla obu stron. Również wszelkie sprawy formalne, jak np. umówienie notariusza, czy wypisy z ksiąg wieczystych załatwiane są właśnie przez wynajętego przez nas pośrednika. Jednak musimy liczyć się z tym, że jeśli chcemy osiągnąć wyższą cenę za nasze mieszkanie, większą szansę mamy na to, sprzedając bezpośrednio. Jak to zrobić? Wydawałoby się, że wystarczy jedynie umieścić ogłoszenie o treści np.: kraków domy na sprzedaż. Podajemy podstawowe informacje o cenie, metrażu, liczbie pokoi itp, a potem już tylko czekamy na klientów. W rzeczywistości sprawa nie jest tak prosta. Podstawą jest ustalenie odpowiedniej ceny – korzystnej dla nas, ale też nie przesadnie wygórowanej. Zależy ona nie tylko od metrażu, ale też od wielu innych czynników. Warto też dowiedzieć się trochę na temat home stagingu – metody odpowiedniej aranżacji wnętrz przeznaczonych na sprzedaż.

Samodzielna sprzedaż mieszkania nie jest łatwa. Trzeba zadbać o wiele spraw, dobrze jest też poszerzyć swoją wiedzę na temat rynku nieruchomości. Jeśli jednak podejmiemy to wyzwanie i dobrze się do niego przygotujemy, możemy sporo zyskać na takiej transakcji.