Jak powinny wyglądać kabiny lakiernicze?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że do prawidłowego prowadzenia warsztatu samochodowego czy zakładu lakierniczego konieczne jest posiadanie najlepszego sprzętu. Przy jego wyborze, powinniśmy brać pod uwagę wiele różnych czynników i parametrów, które będą się przekładać na zadowolenie naszych klientów.

Jakie kabiny lakiernicze są najlepsze?

kabina lakierniczaŻaden warsztat samochodowy nie mógłby działać bez odpowiedniego sprzętu – jest to bowiem ściśle zmechanizowany zakład, który bez udziału maszyn nie mógłby działać prawidłowo. Do tych niezbędnych maszyn należy kabina lakiernicza, która jest bardziej skomplikowana niż nam się może wydawać. Nie jest to bowiem proste, oddzielne pomieszczenie w warsztacie, ale tak naprawdę dwa oddzielne pomieszczenia, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Jest to więc właściwa kabina lakiernicza, w którym jest lakierowany a następnie suszony pojazd, oraz z drugiego, który wyposażony jest w odpowiednie agregatory wytwarzające lakier oraz skomplikowany system wentylacji. Taki podział na dwa oddzielne segmenty musi być zastosowany bezwarunkowo zawsze, niezależnie czy kabina lakiernicza ma znajdować się wewnątrz warsztatu, czy w jego pobliżu. Bardzo ważne jest, aby organizując i wyposażając kabinę lakierniczą przemyśleć dokładnie, jaki jej rozmiar będzie nam potrzebny. Jeżeli nasz warsztat dotychczas odwidziały same samochody ciężarowe, to oczywistym jest, że nasza kabina nie może być zbyt mała. Jeżeli jednak znajdujemy się w oddali od dróg szybkiego ruchu, nie opłaca się inwestowanie w kabiny o wielkich rozmiarach.

To, w jaki sprzęt wyposażymy nasz warsztat samochodowy czy lakierniczy będzie miało bezpośrednie przełożenie na liczbę i zadowolenie odwiedzających nas klientów. Dlatego nie warto oszczędzać w tej kwestii i zaopatrzyć się jedynie w najnowocześniejszy sprzęt.