Hybrydy dla alergika

Od pewnego czasu wśród kobiet niezwykle modnym sposobem na malowanie paznokci jest korzystanie z manicure hybrydowego. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę, że jest to jeden z wytrzymalszych sposobów na pomalowanie paznokci. Dzięki specjalnemu utwardzeniu stosowanego lakieru, możemy wykonywać wszystkie codzienne czynności bez strachu o odpryski.

Lakiery hybrydowe, które nie uczulają

lakier hybrydowy antyalergicznyWiększość lakierów hybrydowych w swoim składzie zawiera jednak trzy substancje, które mogą stanowić pewien problem dla alergików i ograniczyć ich korzystanie z tego typu manicure. Chodzi o toluen, ftalan dibutylu i aldehyd mrówkowy. Te trzy substancje stosowane są popularnie w lakierach hybrydowych ze względu na swoje właściwości. Dzięki nim lakiery nie pękają i są niezwykle wytrzymałe na płytce paznokcia. Nie oznacza to jednak, że nie istnieje lakier hybrydowy antyalergiczny, który jest ich pozbawiony. Lakiery antyalergiczne są dostępne na rynku, chociaż prawdopodobnie nie znajdziemy ich w ofercie proponowanej wśród mniejszych i tańszych producentów. Formułę 3-free znajdziemy w ofercie dużych producentów, którzy doskonale zdają sobie sprawę z wymagań swoich klientów. Nic też dziwnego, że to z ich oferty najczęściej korzystają salony kosmetyczne, które proponują swoim klientkom manicure hybrydowy. Kosmetyczki muszą liczyć się z alergikami wśród swoich klientek, a stosowanie uczulających produktów nie będzie działało na ich korzyść.

Jeśli chcemy same wykonywać manicure hybrydowy w domowym zaciszu, a zdajemy sobie sprawę ze swojej alergii, warto sprawdzić skład lakierów hybrydowych i wybrać ten, który będzie pozbawiony alergenów. Warto też poczytać opinie na temat wybranej marki w internecie, by dowiedzieć się, jak lakier zachowuje się w rzeczywistości.