Holtery EKG przydatnymi urządzeniami medycznymi

Badanie holterowskie służy do oceny pracy serca i ciśnienia tętniczego krwi. Dzięki niemu możliwa jest precyzyjna diagnostyka wielu schorzeń układu krążenia. Dostarcza ono różnych cennych informacji, które umożliwiają lekarzom dobranie odpowiedniej terapii. Badanie jest bezbolesne, nieinwazyjne, wykorzystuje się do tego specjalne sprzęty, które które służą do wykrywania zaburzeń rytmu serca oraz choroby wieńcowej.

Wskazania do badań z użyciem holtera EKG

praktyczny aparat holter ekgDzięki nim można także ocenić skuteczność leczenie antyarytmicznego. Są one niezbędne do monitorowania stanu serca po zawale, wad wrodzonych oraz nieprawidłowości, takich jak kołatania serca. Praktyczny aparat holter EKG jest urządzeniem, które daje precyzyjne wyniki. Wskazaniem do przeprowadzenia badania są nieprawidłowości pracy serca. Urządzenie to jest przenośne, ma niewielkie rozmiary, wyposażone jest w przewody zakończone elektrodami. Zasilane jest bateryjnie. Można go używać również poza gabinetem lekarskim, rejestruje pracę serca. Badanie jest bezbolesne. Aparat przeprowadza pomiar tętna, jest często zlecane przez kardiologów, gdyż dzięki niemu można uzyskać wiele potrzebnych danych, które umożliwiają postawienie prawidłowej diagnozy i dobranie leczenia. Holter EKG wykrywa różne nieprawidłowości, jest urządzeniem często stosowanym w kardiologii. Dzięki rejestracji aktywności serca można wykryć jego niewłaściwe funkcjonowanie i zobaczyć, jak zachowuje się podczas wykonywania rutynowych czynności.

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania, ważne jest tylko, by nie dotykać elektrod, nie kąpać się, unikać zmoczenia sprzętu. Dzięki niemu można ocenić, czy serce prawidłowo pracuje, wykrycie bradykardię, migotanie przedsionków. Urządzenie wyposażone jest w elektrody, które przyklejane są do ciała pacjenta w okolicy serca. Samo urządzenie przypinane jest zazwyczaj do spodni lub innej części garderoby.