Gadżety do higieny rąk

Nie od dzisiaj wiadomo, że higiena jest bardzo istotną rzeczą, tym bardziej kiedy korzystamy z toalet publicznych. Korzystając z toalety np. w galerii handlowej jest wskazane, by oczyścić dokładnie ręce. Nigdy nie wiadomo, kto przed nami dotykał klamek i innych rzeczy w toalecie.

Suszarka do rąk

suszarki do rąk kieszenioweMówiąc o suszarce, większość z nas ma myśli urządzenie suszące włosy lub suszarkę kuchenną. Jednak jest jeszcze suszarka do rąk, którą możemy spotkać w toaletach publicznych. Nie jest to nic innego jak urządzenie elektryczne, które służy do suszenia rąk strumieniem powietrza. Może być uruchamiana automatycznie  lub z użyciem przycisku. Zazwyczaj suszarki do rąk montowane są w toaletach publicznych zamiast ręczników papierowych. Wśród dostępnych tego typu urządzeń mamy suszarki do rąk kieszeniowe , które są też inaczej nazywane suszarkami strumieniowymi. Są one większe od tradycyjnych suszarek do rąk. Wymiary takiej suszarki nie przekraczają 35 cm szerokości, 70 cm wysokości i 25 cm głębokości.  Wspomniane suszarki do rąk kieszeniowe mocuje się niżej niż suszarki tradycyjne. Tego typu osuszacz do rąk  odróżnia od tradycyjnych suszarek sposobem suszenia rąk. Umieszcza się je w otworze przypominającym kieszeń, co powoduje reakcję czujnika ruchu i uruchamia strumień powietrza. Powietrze jest wydmuchiwane przez wąskie szczeliny z dużą prędkością, przez co woda jest ściągana z rąk w czasie kilku sekund. Wybór  suszarek do rąk jest ogromny, więc gdybyśmy również chcieli takową zakupić nie powinniśmy mieć z tym problemu.

Suszarki do rąk coraz częściej z powodzeniem zastępują papierowe ręczniki, które zazwyczaj w publicznej toalecie były wszędzie porozrzucane lub przemoczone przez dotyk innych osób. Jest to dobre, higieniczne i ekologiczne rozwiązanie, które pomaga w osuszaniu rąk.