Folia chroniąca lakier

Nie każdy wie czym się zajmuje auto detailing, ponieważ jest to ciągle mało znana usługa. Najczęściej korzystają z niej właściciele pojazdów klasy premium, ponieważ zabieg wykonywane w jego zakresie przeważnie sporo kosztują.

Czy folie ochronne są widoczne na lakierze?

folia ochronna katowiceNa wstępie warto wyjaśnić czym jest tajemniczy auto detailing, ponieważ sama nazwa wiele nie mówi. Chodzi przede wszystkim o zoptymalizowany proces kompleksowego czyszczenia, renowacji i zabezpieczania całego pojazdu, łącznie z jego wnętrzem. Są to profesjonalne usługi, które wykonywane są przy użyciu specjalistycznych środków i urządzeń, zatem ich efekt może zaskoczyć niejednego właściciela pojazdu. Do najpopularniejszych zabiegów w ramach auto detailingu należy zaliczyć powłoki ceramiczne, folie ochronne, renowację lakieru, zabezpieczanie szyb metodą hydrofobową czy czyszczenie i konserwację tapicerki. Jeżeli interesuje nas folia ochronna Katowice są miastem, w którym bez problemu znajdziemy salon świadczący taką usługę. Zabezpieczenie karoserii folią bezbarwną jest najskuteczniejszych i nieinwazyjnym sposobem na ochronę powierzchni lakieru, która posiada zdolność do samoregulacji. Jest ona związana z tym iż, pod wpływem ciepła, promieni słonecznych czy gorącej wody, z powierzchni foli znikają drobne rysy. Trwałość takiej metody jest określona na pięć lat, po czym zabieg należy powtórzyć. Jeżeli chodzi o samą folię, to jest ona na tyle cienka i dobrze przylegają do powłoki lakierniczej, że kompletnie jej nie widać.

Folie ochronne nowej generacji nie żółkną, nie pękają ani nie odklejają się, dzięki czemu zapewniają spektakularny efekt lustrzanej tafli oraz trwałego zabezpieczenia przez wiele lat. Cena takiego zabiegu waha się od tysiąca do nawet kilku tysięcy złotych.