Firmy wynajmujące szalunki

 

Firmy budowlane mogą zarabiać nawet w okresie, kiedy tych zleceń faktycznie brakuje. Wystarczy, że posiadają coś, co mogą wynająć, na przykład szalunki. Są bardzo potrzebne podczas prowadzenia plac budowlanych, a nie każdy posiada ich wystarczającą ilość. Do tego można wyrobić sobie kontakty z właścicielami innych firm budowlanych, a takie znajomości na rynku mogą bardzo pomóc,

Szalunki na wynajem

wynajem szalunkówJeśli posiadasz szalunki w magazynie możesz je wykorzystać. Wiadomo, że lepiej jest kiedy zarabiają na siebie, ponieważ firma ma zysk nawet w okresie, kiedy zleceń brakuje. Wynajem szalunków to dość dochodowy biznes, który się bardzo opłaca. Nawet jeśli zarobisz na tym niewiele, pamiętaj, że włożona w to praca jest minimalna. Możesz za to utrzymać samochody firmowe lub zapłacić pracownikom wtedy, kiedy nie ma zleceń. Warto do usługi wynajmu dodać coś innego, na przykład transport na miejsce prac lub ich rozłożenie. Tym samym znajdziesz pracę dla co najmniej trzech pracowników. Będziesz pracować na zasadzie podwykonawstwa, a być może w trakcie realizacji usługi dogadasz się z właścicielem firmy i znajdzie się zlecenie dla Twojego przedsiębiorstwa. Na rynku trzeba działać tak, aby zawsze mieć w obrocie gotówkę. W tym przypadku wynajem szalunków pozwala na takie działanie. Niejeden finansista Ci o tym powie, a takich ludzi warto słuchać, ponieważ mają wiedzę.

Możesz wynajmować swoje szalunki różnym firmom, nie tylko budowlanym. Mogą się one przydawać podczas wykopów, na przykład archeologicznych. Z doświadczenia wiem, że większość firm woli wynajmować szalunki, ponieważ jest to tańsze, niż ich magazynowanie. Poza tym zagraniczne firmy nie przywożą szalunków od siebie, lecz szukają kogoś, kto wynajmie im je, a także podejmie się prac podwykonawczych.