Firmy oferujące profesjonalną deratyzację budynków

Gryzonie mogą pojawić się w każdym budynku. Nieraz zdarza się, że pojawiają się nawet w halach, zakładach przemysłowych, sklepach, supermarketach. Najczęściej pojawiają się myszy i szczury, które mogą doprowadzić do prawdziwej plagi. Najlepiej zająć się tym problemem jak najwcześniej.

Klatki, pułapki oraz trutki na myszy i szczury

deratyzacja warszawaWbrew pozorom wyeliminowanie gryzoni wcale nie jest takie trudne. Można spróbować zrobić to samodzielnie przy użyciu różnych trutek, ale możliwe jest również skorzystanie z usług firm, które zajmują się deratyzacją. Firmy są w stanie dokładnie zabezpieczyć dany budynek. Wokół budynku instalowane są tzw. klatki deratyzacyjne. Są to specjalnie osłonięte klatki, do których wejdzie tylko mysz lub szczur. Klatki deratyzacyjne są osłonięte, by dzieci i zwierzęta domowe nie miały do nich dostępu. Są one oczywiście oznaczane na różne sposoby. Można też wykonywać klatki maskowane np. w donicach czy kamieniach ogrodowych. Taka deratyzacja warszawa na pewno szybko przyniesie oczekiwane rezultaty. Jeśli chodzi o stosowanie trutek na gryzonie, to nie należy się spodziewać, że zaczną one działać od razu. Trutki na myszy i szczury działają najczęściej po kilku dniach (do tygodnia). Najpierw gryzoń musi zjeść trutkę, która powoli doprowadza do jego skrwawienia (uszkadza przewód pokarmowy myszy i szczurów). Wiadomo, że trutki należy układać tylko w takich miejscach, które są odpowiednio zabezpieczone. Istnieją też mechaniczne sposoby pozbywania się gryzoni.

Chodzi tutaj o pułapki na gryzonie. Trzeba jednak pamiętać o regularnym sprawdzaniu pułapek i wyjmowaniu z nich zabitych myszy czy szczurów. Najlepiej połączyć kilka metod deratyzacyjnych ze sobą, aby pozbyć się gryzoni jak najszybciej. Najczęściej atakują one piwnice, strychy, a czasem nawet pomieszczenia mieszkalne.