Firma, zajmująca się nie tylko sprzątaniem, ale też pielęgnacją ogrodów

Kilkanaście lat temu założyłem swoja pierwszą działalność. W ówczesnej Bydgoszczy, moja firma sprzątająca była innowacyjna, dzięki czemu odniosłem sukces już na samym początku. Co prawda zajmowałem się głównie sprzątaniem u klientów indywidualnych i w firmach.

Firma oferuje też pielęgnację ogrodów

pielęgnacja ogrodów Obsługiwałem również Wspólnoty Mieszkaniowe, ale oferowałem równocześnie takie usługi jak pielęgnacja ogrodów przez fachowców w Bydgoszczy, czy też odśnieżanie podjazdów i parkingów. Mało tego, w razie, gdyby u danego klienta potrzebna była wycinka drzew, tym również się zajmowałem. Konkurencyjne firmy działające na terenie Bydgoszczy, skupiały się na usługach jednego typu. Jeżeli sprzątały, to nie zajmowały się jednocześnie pielęgnacją zieleni. Mój pomysł na to, by świadczyć jednocześnie wszystkie pokrewne usługi, wypalił i przyniósł mi sukces. Moim klientom podobało się, że nie muszą myśleć o tym, czy przypadkiem, któreś drzewo na ich posesji nie stanowi zagrożenia, albo zatrudniać na okres zimowy człowieka do odśnieżania parkingu i dachu przedsiębiorstwa. Od momentu podpisania umowy z daną firmą, to ja dbałem, by wszystkie konieczne czynności zostały wykonane. Moi pracownicy zamiatają i zmywają podłogi, myją okna i drzwi, dbają o to, by każda zabrudzona powierzchnia znowu lśniła czystością. Inni pracownicy mojej firmy w tym samym czasie, koszą trawniki, przycinają drzewa, krzewy i żywopłoty, dbają o wszelkie elementy małej architektury, w okresie jesiennym grabią i wywożą liście, a w sezonie zimowym usuwają oblodzenie i odśnieżają powierzony im teren. Moja firma zajmuje się również dezynsekcją, dezynfekcją i deratyzacją. W razie ewentualnych remontów, czy też rozbudowy, moi pracownicy wywożą gruz i sprzątają teren budowy.

Oczywiście klient nie musi podpisywać z nami umowy, na kompleksowe usługi, nie mniej ta opcja wybierana jest najczęściej. W dzisiejszych czasach, Bydgoszcz nie narzeka na brak firm takich jak moja. Jednak fakt, że trwamy na rynku już od tylu lat, nadal daje nam przewagę.