Firanki w oknie o dużych rozmiarach

Wspomnienia z domu rodzinnego każdy ma różne, nawet jeżeli dorastało się z kimś razem to jestem pewien, iż pamięć o tamtych chwilach różni się diametralnie mimo wspólnego dzieciństwa. Ja wspomnień mam wiele, ale jedno szczególnie zapadło mi w pamięć, okno w kuchni naszego domu.

Duże okno przesłonięte firanką

firany na duże oknaKiedy już uda się nam wejść w dorosłość, powstaje wiele bardzo poważnych problemów, które to musimy przezwyciężyć i znaleźć na nie jakieś rozwiązania. Jeżeli uda nam się przebrnąć przez ten pierwszy etap z podniesioną głową, to zdecydowanie mamy szanse bardzo szybko wyjść na prostą i rozpocząć własne dorosłe życie. Mi się udało i już dość szybko udało mi się zorganizować odpowiednie fundusze na budowę własnego domu, który to zawsze był moim marzeniem. Moja żona miała już całkiem konkretny projekt w swojej głowie, ale ja postawiłem jeden warunek, w kuchni maiło być bardzo wielkie okno, gdyż takie miałem w rodzinnym domu i chciałem mieć takie we własnym. Jeszcze przed ukończeniem domu udaliśmy się kupić firany na duże okna, gdyż rozmiar tego które zażyczyłem sobie w domu był naprawdę spory, to i firana musiała być szyta na miarę. Udało nam się znaleźć odpowiedniego rzemieślnika, który za niewielką opłatą zgodził się wykonać taki przedmiot, dokładnie w wymiarach i kolorach jakie chcieliśmy. Od razu postanowiliśmy zamówić ich kilka, żeby starczyły na wiele dobrych lat. Okazało się, iż moja małżonka ma bardzo ciekawy gust, jeżeli chodzi o firanki i ich fasony. Ostatecznie otrzymaliśmy piękne produkty. 

Kiedy ukończono już nasz dom i przyszło do dekorowania oraz meblowania wnętrz, okazało się, iż nasze firanki idealnie pasują do wielkiego okna w kuchni. Pięknie wyglądały zarówno ze środka jak i z zewnątrz, a ja codziennie mogłem podziwiać je i wspominać szczęśliwe lata mojego dzieciństwa.