Farbowanie nie tylko chemiczne

Niezależnie czy jesteśmy kobietą, czy mężczyzną chcemy prezentować się dobrze. Zwykle pada wtedy na tematykę włosów, które chcemy wzbogacić o piękny kolor bądź ukryć pierwsze siwe włosy. Sięgamy wtedy po chemiczne farby, jednak niekoniecznie musi być to dobry wybór, ponieważ interesującą opcją są farby naturalne.

Naturalne farbowanie włosów

naturalne farby do włosówJeżeli rozjaśniamy włosy to na pewno z czasem zauważyliśmy, iż włosy są cienkie, szorstkie, a nawet wypadają w większej ilości niż standardowo. Najczęściej dzieje się tak przy rozjaśnianiu samodzielnie w domu, aczkolwiek i rozjaśnianie u fryzjera nie jest zbawienne dla naszych włosów. Wypłukujemy wtedy pigment z włosa, który to wpływa na grubość i wytrzymałość włosów oraz ich kolor. Inne farby chemiczne również niekoniecznie będą dobrym rozwiązaniem, gdyż mogą nas uczulać albo podrażniać skalp. Warto więc spojrzeć na naturalne farby do włosów, ponieważ są one zwykle o wiele trwalsze od farb chemicznych. Możliwość reakcji alergicznej jest mniejsza niż przy chemicznej farbie, a kolor bardziej lśniący i naturalny. Naturalne farby wpływają na nasz aktualny włos, czyli nie stworzą nam tafli włosów o tym samym kolorze, ale dostosują się do naszych naturalnych refleksów. Możemy je modyfikować naturalnymi składnikami, aby wydobyć cieplejsze bądź chłodniejsze tony i kolory. Dzięki temu sprawia to, iż jedna farba może być dla nas uniwersalna. Wystarczy zmienić dodatki i zauważmy delikatniejsze bądź mocniejsze różnice.

Farby naturalne do włosów to rozwiązanie idealne dla tych z nas, którzy mają wrażliwą skórę głowy, problemy z wypadaniem włosów i chcą, aby kolor wyglądał jak najbardziej naturalnie. Tego typu produkt jest bardziej bezpieczny od chemicznej farby i uniwersalny, gdyż możemy go łączyć z dodatkami.