Ekologiczne przydomowe elektrownie wiatrowe

 

Generujące czystą energię elektryczną z energii kinetycznej wiatru, przydomowe elektrownie wiatrowe są mniejszą wersją dużych turbin, które można zobaczyć m.in. na poboczach autostrad. Przydomowe turbiny wiatrowe wymagają szczególnego rodzaju planowania i konserwacji. Ważne jest, aby zrobić swoje badania przed zainwestowaniem czasu i pieniędzy.

Przydomowe elektrownie wiatrowe – nieprzerwane źródło energii

przydomowe elektrownie wiatrowe pionowePotencjalni nabywcy powinni najpierw oszacować zasoby wiatru w ich miejscu zamieszkania i zbadać możliwości związane z zagospodarowaniem przestrzennym w sąsiedztwie. Lokalne ukształtowanie terenu wpływa na poziom wiatru bardziej niż większość z nas zdaje sobie z tego sprawę. To, że w jednym miejscu jest wietrznie, nie oznacza, że kilka kilometrów dalej jest równie wietrznie. Doskonałym miejscem do rozpoczęcia badań jest mapa zasobów wiatru. Można również zapoznać się z danymi dotyczącymi prędkości wiatru z pobliskiego lotniska lub sprawdzić, czy istnieje lokalny mały system wiatrowy z danymi dotyczącymi rocznej mocy i prędkości wiatru. W celu uzyskania najdokładniejszych pomiarów, bezpośredni monitoring prowadzony przez profesjonalny system zasobów wiatrowych w miejscu instalacji może dokonywać odczytów na określonej wysokości na szczycie wieży, na której zainstalowana byłaby turbina wiatrowa. Jeśli nasz obszar generuje wystarczającą ilość wiatru, przydomowe elektrownie wiatrowe pionowe mogą pomóc obniżyć rachunki za energię elektryczną o 50% do 90%.

Zapewnią nieprzerwane źródło energii podczas przedłużających się przerw w dostawie prądu – wszystko to przy zerowej emisji zanieczyszczeń. Nie tylko są one jednym z najbardziej opłacalnych domowych systemów energii odnawialnej, ale mogą być wykorzystywane również do innych zastosowań, takich jak np. pompowanie wody do nawadniania, co może być pomocne w gospodarstwach rolnych.