Efektywne techniki docieplania domu

Gdy budujemy nasz wymarzony dom to jednym z etapów budowy jest stworzenie w budynku izolacji termicznej. Wiele starszych domów nie zostało zaopatrzonych w taką izolację. Nie oznacza to jednak, że nic nie da się z tym zrobić. Od jakiegoś czasu dostępne są niezwykle skuteczne metody pozwalające na efektywne docieplanie budynków. Szczególnie często wykorzystuje się do takich zadań piankę poliuretanową. 

Efektywne ocieplanie pianką PUR

pianka pur mazowieckiePiana poliuretanowa to materiał stosowany do termoizolacji od bardzo dawna. Trzeba przyznać, że takie materiały początkowo były postrzegane z dużym dystansem. Obawiano się przykładowo tego, że pianka może być materiałem łatwopalnym czy też obstawiano, że w niektórych przypadkach między ścianą a pianką mogą zagnieżdżać się gryzonie. Jednak okazało się, że jest zupełnie inaczej. Obecnie stosowana pianka PUR jest materiałem niepalnym, który bardzo dokładnie przylega do powierzchni. Jeśli chodzi o ocieplanie materiałem jakim jest pianka PUR mazowieckie jest jednym z tych województw, w którym można z łatwością znaleźć polecane firmy zajmujące się takimi usługami każdego dnia. Do nakładania pianki poliuretanowej wykorzystywany jest sprzęt zwany agregatem. Dzięki niemu pianka może być nałożona bardzo dokładnie. Sprzęt ten pozwala na efektywne mieszanie ze sobą składników, z których powstaje pianka. 

Od kiedy zaczęło rosnąć zainteresowanie pianką poliuretanową to zaczęto materiał ten ubogacać w wiele ciekawych składników. Jednym z najważniejszych obecnie jest utwardzacz. Dzięki niemu można sprawić, że nie trzeba czekać aż pianka przybierze właściwą postać ponieważ stanie się to praktycznie od razu po nałożeniu. Pianka PUR jest materiałem, który może też przepuszczać parę wodną oraz wiele innych gazów.