Dwustronny materac dziecięcy Hevea

 

W dbaniu o nasze dziecko znaczenie mają nawet najmniej istotne rzeczy. Często zapominamy, że nawet to na jakim rodzaju materaca śpi nasza pociecha może mieć wpływ na jego sylwetkę i zdrowie. Zwłaszcza niemowlęta, które nie potrafią siedzieć a tym bardziej chodzić, spędzają leżąc w łóżeczku praktycznie całą dobę.

Dwustronne materace odpowiednie dla dzieci

dwustronne materace dziecięce heveaNajprościej powiedzieć, że dobry materac powinien być wykonany z dobrej jakości materiałów, ale co to właściwie znaczy? Dwustronne materace dziecięce Hevea to rozwiązanie, które zapewni wygodny sen dzieciom od okresu niemowlęcego aż po wiek kilkuletni. Materace wykonane są z dwóch różnych surowców. Najpopularniejszy wariant to materac gryczano-kokosowy. Twarda strona materaca odpowiednia dla noworodków i niemowlaków to ta z wkładką kokosową. Miękka strona idealnie sprawdza się u dzieci starszych, po tej stronie materiał wypełniony jest łuską gryczaną. Gryka nie nagrzewa się więc położone na takim materacu dziecko nie jest narażone na przegrzanie i nadmierne pocenie się. Łuska gryczana umieszczona w materacu powinna być opisana certyfikatem jej pochodzenia. Chociaż wydaje się to bez znaczenia, to gryka użyta do produkcji materaca nie powinna być hodowana z użyciem na przykład środków chemicznych. Noworodka powinno układać się na twardszej stronie materaca ponieważ taki materiał jest równy i stabilny dla ciała dziecka. Dopiero po kilku miesiącach kiedy dziecko zaczyna się wiercić i staje się bardziej ruchliwe należy odwrócić materac na miękką stronę. Powierzchnia z łuską porusza się razem z dzieckiem i w ten sposób idealnie dopasowuje się do kształtu ciała.

Odpowiednie dobranie materaca jest bardzo ważne w rozwoju kości dziecka. Mama powinna odpowiednio balansować pomiędzy układaniem dziecka na twardym a na miękkim podłożu. Warto zadbać o to, aby materac na którym leży dziecko już od pierwszych dni dbał o jego kości.