Dobry wózek dziecięcy

Kiedy ma urodzić się dziecko, konieczne jest skompletowanie niezbędnej wyprawki dla niego. Nie może w niej zabraknąć wózka, łóżeczka, ubranek, czy smoczków. Z większości rzeczy szybko wyrośnie, ale niektóre będą służyć przez lata.

Jaki wybrać wózek dla dziecka?

wózki dziecięceNowo narodzone dziecko potrzebuje przestronnej i głębokiej gondoli, w której będzie bezpiecznie przesypiało większość dnia. W łóżeczku i w wózku, maluch musi leżeć na płaskim podłożu, ponieważ wymaga tego jego delikatny kręgosłup. Wózki dziecięce są podzielone ze względu na przeznaczenie. Dla dzieci do około ośmiu, dwunastu miesięcy przeznaczone są spacerówki, a dla aktywnych rodziców, którzy chcą biegać ze swoimi maluchami, polecane są wózki biegowe. Gondola i spacerówka są montowane na tym samym stelażu, na którym możemy też zamontować fotelik samochodowy, który często jest sprzedawany w komplecie z wózkiem. Spacerówka nadaje się kiedy dziecko potrafi samodzielnie siedzieć i zaczyna stawiać pierwsze kroki. W siedzisku są specjalne pasy bezpieczeństwa, którymi przypinamy dziecko krzyżując na piersiach i zapinając w kroku. Wózki dla dzieci posiadają duże, rozkładane budki, które chronią maluchy przed zimnem, wiatrem i deszczem. Większość modeli jest wyposażona w osłonki przeciwdeszczowe, które zakłada się na cały wózek, oraz moskitierę chroniącą dziecko przed owadami. Konstrukcja wózka jest wykonana z lekkiego aluminium, która po złożeniu zabiera niewiele miejsca, więc schowamy wózek w każdym mieszkaniu. Jego złożenie jest bardzo łatwe i szybkie.

Przy wyborze wózka dla dziecka, trzeba się kierować jego jakością i bezpieczeństwem. Dobrze żeby był wielofunkcyjny, a jeżeli mamy drugie dziecko, to dobrze żeby miał możliwość zamontowanie specjalnego podestu, na którym starsza pociecha może stać w trakcie jazdy.