Do jakich pomieszczeń sufity z nadrukiem?

Rozgwieżdżone niebo w pokoju dziecięcym? A może korony drzew w salonie? Wydawać by się mogło, że efekt ten, który możemy uzyskać na suficie możliwy jest tylko przy zatrudnieniu malarza artysty. Okazuje się, że niekoniecznie. Efekt ten możemy uzyskać przy pomocy rozwiązania, które w ostatnich latach zyskuje na ogromnej popularności.

Nadruk na suficie – jak wykonać?

sufity z nadrukiemO tym jak wielką furorę na rynku wywołały sufity napinane nie trzeba mówić chyba nikomu. To właśnie dzięki nim remont możemy ukończyć znacznie szybciej. Jednak sufity w naszych domach wcale nie muszą być w jednym odcieniu. Tak samo jak tapety na ścianach dodają głębi pomieszczeniu, tak samo sufity napinane mogą ją wprowadzić. Producenci sufitów napinanych mają w ofercie mnóstwo nadruków, które możemy dopasować idealnie do własnych upodobań. Dorośli są z tego rozwiązania niezwykle zadowoleni, jednak radość dzieci jest nie do opisania. Malec, który przed zaśnięciem wpatruje się w rozgwieżdżone niebo, rozwija swoją wyobraźnię. Dzięki takim sufitom możemy wprowadzić w dziecięcy pokój bajkowego świata. Jeśli chodzi o sufity z nadrukiem, oprócz samego printu różnią się między sobą czymś jeszcze. Niezwykle ważne znaczenie dla estetyki pomieszczenia i stylu, w którym jest utrzymany, ma wykończenie materiału. Możemy przebierać pomiędzy wykończeniem matowym, półmatowym oraz błyszczącym To na jakie w ostateczności się zdecydujemy uzależnione jest również od samego nadruku.

Napinany sufit nie zawsze musi mieć na swojej powierzchni realistyczny nadruk. Ogromną popularnością ostatnimi czasy cieszą się figury geometryczne, które wprowadzają do pomieszczenia złudzenia optyczne. Sprawiają nie tylko, że pomieszczenie zyskuje głębi, ale czasami patrząc na sufit możemy odnieść wrażenie, że się porusza.