Dlaczego warto produkować tekturowe opakowania

Nasza firma rodzinna istnieje od kilku pokoleń. Na przestrzeni lat przyjmowała rozmaite formy, przechodząc prze okres świetności, ale też przez nieunikniony czas kryzysu. W ubiegłym roku przejęłam firmę po moim tacie, który przeszedł na emeryturę. Zajmujemy się produkcją wyrobów z tektury, więc postanowiłam w pierwszej kolejności sprawdzić, co najlepiej będzie się sprzedawać.

Rośnie zapotrzebowanie na opakowania z kartonu

produkcja opakowań tekturowychWieloletnie firmy, szczególnie te rodzinne, rządzą się swoimi prawami, jednak podlegają też pewnym fundamentalnym zasadom. Jedną z nich jest to, aby cały czas obserwować rynek i dostosowywać się do zachodzących zmian. Elastyczność- to do głowy wbijał mi mój dziadek, a potem mój ojciec. Przejmując więc stery firmy w ubiegłym roku, postanowiłam zbadać, jakie wyroby tekturowe sprzedają się obecnie najlepiej. Po miesiącu dokładnej analizy wielką parą ruszył produkcja opakowań tekturowych, gdyż uznaliśmy, że to właśnie na różnego rodzaju kartony znajdziemy najwięcej klientów. Podpisaliśmy już umowę z pobliskimi firmami, które produkują między innymi kosmetyki czy drobne produkty do wystroju domu. Okazuje się bowiem, że mają oni niekończące się zapotrzebowanie na różnego rodzaju tekturowe opakowania, w których wypuszczają swoje produkty na rynek. Poza takimi firmami naszymi klientami są też zwykli ludzie. Dla nich dedykowane są głównie ozdobne kartoniki, wykorzystywane bardzo często do przechowywania drobnych produktów w domach.

Przejmując naszą rodzinną firmę wiedziałam, że trzeba będzie wprowadzić do niej kilka zmian, mających przynieść zyski. Postanowiliśmy postawić na produkcję opakowań tekturowych, co przy znalezieniu dobrych i przede wszystkim stałych klientów, okazało się strzałem w dziesiątkę. Nasze zyski cały czas rosną.